24. Marts 2009 /NR. 12 (555)
Tiesību prakse
Personas tiesību uz pieeju tiesai nodrošināšana
AT Senāta departamentu priekšsēdētāju sēdes lēmums
Lietā Nr. SKA-170
2009. gada 10. martā

Spēkā stājies vispārējās jurisdikcijas tiesas lēmums, ar kuru atzīts, ka lieta nav izskatāma civilprocesa kārtībā, liedz personai atkārtoti iesniegt prasības pieteikumu vispārējās jurisdikcijas tiesā.

Personas tiesību uz pieeju tiesai nodrošināšana ir būtiskāka tiesiska vērtība par precīzu kompetences sadalījuma ievērošanu starp dažādām tiesām. Tāpēc, ja vispārējās jurisdikcijas tiesa atteikusies pieņemt prasības pieteikumu uz tā pamata, ka lieta izskatāma administratīvā procesa kārtībā, un persona attiecīgi iesniegusi pieteikumu administratīvajā tiesā, administratīvajai tiesai pieteikums jāpieņem izskatīšanai pat tad, ja tā atzīst, ka lieta atbilstoši likumam izskatāma civilprocesa kārtībā.

Pretējā gadījumā (nepieņemot lietu izskatīšanai ne civilprocesa, ne administratīvā procesa kārtībā) tiktu pārkāpts Latvijas Republikas Satversmes 92. panta pirmais teikums, kas noteic, ka ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā, un Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 6. panta pirmā daļa, kas noteic, ka ikvienam ir tiesības, nosakot civilo tiesību un pienākumu pamatotību, uz lietas izskatīšanu tiesā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties