21. Aprīlis 2009 /NR. 16 (559)
Notikums
Latvijā viesojas Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētājs
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Viesojoties Rīgas pilī, Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētājs Ž.P. Kosta (no kreisās) personiski arī uzaicināja Latvijas Valsts prezidentu Valdi Zatleru piedalīties īpašā konferencē 2010. gada februārī Šveicē, kur plānots lemt par iespējām efektivizēt ECT darbu
Foro: Boriss Koļesņikovs, “LV”

Aizvadītajā nedēļā oficiālā vizītē Latvijā viesojās Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) priekšsēdētājs Žans Pols Kosta (Jean-Paul Costa) un tiesnese Ineta Ziemele, kā arī ECT sekretariāta vadītāja vietnieks Maikls O’Boils (Michael O’Boyle). Vizītes ietvaros ECT delegācija tikās gan ar valsts augstākajām amatpersonām, gan arī tiesu varas pārstāvjiem. Tomēr arī citiem interesentiem bija iespēja klātienē sastapt un publiskajā lekcijā uzklausīt Ž.P. Kostas viedokli par aktualitātēm, kas izriet no Eiropas Cilvēktiesību konvencijas un Eiropas Savienības tiesību savstarpējām attiecībām.

Publiskā lekcija ar Ž.P. Kostas uzstāšanos 14. aprīlī Rīgas Juridiskajā augstskolā pulcēja pazīstamus tiesību zinātniekus un praktiķus, kā arī studentus. Lai arī pats ECT priekšsēdētājs Latvijā viesojās pirmo reizi, līdz šim Rīgas Juridiskajā augstskolā ir uzstājušies jau vairāki ECT tiesneši, un arī šoreiz starp klātesošajiem vēl bija ECT tiesnese no Latvijas I. Ziemele, kura aktīvi piedalījās lekcijā, to saturiski papildinot ar saviem komentāriem par atsevišķiem jautājumiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties