3. Novembris 2009 /NR. 44 (587)
Domu mantojums
Baltijas civiltiesību "tēvs" Frīdrihs Georgs fon Bunge
1
Frīdriha Georga fon Bunges portrets, kas sakarā ar tiesību zinātnieka nāves 40. gadadienu 1937. gadā tika publicēts “Tieslietu Ministrijas Vēstnesī”

Pateicoties Baltijas guberņu vietējo likumu kopojumam, kas stājās spēkā 1865. gadā, Frīdrihs Georgs fon Bunge kļuva par vienu no pazīstamākajiem Eiropas valstu likumdošanas sistematizētājiem. Baltijas guberņu vietējo likumu kopojums Igaunijā bija spēkā līdz 1940. gadam. Latvijas Republika paspēja pieņemt savu Civillikumu 1937. gadā. Baltijas guberņu vietējo likumu kopojuma ietekme Civillikumā bija ļoti būtiska. To pašu var teikt arī par 1940. gadā sagatavotā Igaunijas Republikas Civillikuma projektu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Helmuth
3. Novembris 2009 / 11:56
0
ATBILDĒT
Labs raksts. Tautai jāzina savi varoņi.

Bunge nepelnīti tika "aizmirsts" jau pēdējos pirmskara gados, jo Civillikumu sauca par Dr.Kārļa Ulmaņa Civillikumu (un pateicīgā tauta dāvināja to vadonim sudraba vākos). Bet patiesībā to daudz vairāk var saukt par Dr. Bunges Civillikumu.

Jāskatās taisnībai acīs: pirmskara latviešu inteliģence, tai skaitā juristi, bija skoloti krievu vai vācu tradīcijās un paši no sevis vēl neko daudz izspiest nevarēja. Turklāt CL izstrādē piedalījās daudzi Rīgas vācu un krievu juristi.

Tādēļ nevajag kompleksot arī mūsdienās un izgudrot pašiem savu velosipēdu. Jāņem no citiem labākais un jāievieš bez kautrēšanās.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties