23. Februāris 2010 /NR. 8 (603)
Numura tēma
Vai notiek spiediens uz Satversmes tiesu
4

2010. gada 11. februārī Satversmes tiesa izplatīja paziņojumu, ka plašsaziņas līdzekļos aizsākušos diskusiju par Satversmes tiesas sprieduma tiesnešu algu iesaldēšanas lietā1 un izskanējušos viedokļus par šo spriedumu uzskata par spiedienu uz tiesu. Tāpat Satversmes tiesa pauda bažas, ka šāda diskusija par iespējamo sprieduma izpildi uzskatāma par sava veida atmaksu tiesai par tās spriedumu.

Jebkurā demokrātiskā tiesiskā valstī šāda veida oficiāls konstitucionālās tiesas paziņojums būtu ārkārtīgi nozīmīgs notikums. To varētu uzskatīt par sava veida lakmusa papīru, kas signalizē, ka tiesas un politiķu savstarpējās attiecībās vai sabiedrības diskusijās ir pārkāpta tā trauslā līnija, aiz kuras tiesneši jūtas komfortabli spriest tiesu. Savukārt tas jau varētu likt apšaubīt tiesu varas neatkarības konstitucionālo garantiju ievērošanu šajā valstī, kā arī uzmanīgāk raudzīties uz nākamajiem tiesas nolēmumiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Andris S.
25. Februāris 2010 / 19:34
0
ATBILDĒT
Ekonomistam nevajadzēja šeit izteikties. :)
Subaru
24. Februāris 2010 / 17:03
0
ATBILDĒT
Piekrītu Pastara viedoklim par palīgiem - Satversmes tiesu, kas nākusi palīgā sabiedrībai, bet tai pašā laikā neaizmirst sevi un tādējādi gūst šķietamu popularitāti sabiedrības acīs. Bet Satversmes tiesas f-jas ir pavisam citas, un nodarbošanās ar politiku pie laba gala agri vai vēlu nenovedīs, jo ar laiku zudīs paļāvības principa izjūta....!Piekrītu Kažokai, ka Satversmes tiesa kritiku uztver emocionāli un pagaidām savus lēmumus neprot korekti skaidrot sabiedrībai, un neviens - ne politiķis, ne žurnālists labāk neskaidros sabiedrībai šo procesu, ja ne pati tiesa!Un līdz šim arī neviens vēl neizspriestā lietā nav iejaucies vai plaši izspēlējis kombinācijas par tiesas risinājumu, tā kā runas par baigu spiedienu ir nepamatotas..Ja Satversmes tiesa ir sākusi nodarboties ar politiku, nu jau tīrā veidā, tad vajadzēja arī paredzēt ar ko tas beigsies vai pareizāk sāksies! Paši ziniet cik nesaudzīgi tiek kritizēti politiķi, taghad tas notiks ar Satvermes tiesu!Vai tas ir labi, domāju, ka nē, jo zūd tiesas neitralitātes princips!!!
kniksis
23. Februāris 2010 / 20:52
0
ATBILDĒT
Tas ir labi, ka ir paprasīts arī ekonomista viedoklis, tā teikt, arī parastā tauta ir pārstāvēta. :-)) Pirmais teikums jau vien ir ko vērts!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties