27. Aprīlis 2010 /NR. 17/18 (612/613)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par Uzņēmumu reģistra pievienošanu tiesu sistēmai
3
Sandis Karelis
Uzņēmumu reģistra Juridiskās nodaļas vadītājs 

Gan plašsaziņas līdzekļos, gan citur periodiski pavīd viedoklis par Uzņēmumu reģistra reorganizāciju, pievienojot tiesu sistēmai. Manuprāt, Uzņēmumu reģistrs daudz sekmīgāk var veikt savas funkcijas, esot izpildvaras varas atzarā. Nav saskatāma nepieciešamība šo kārtību mainīt. Pirmkārt, ekonomiskais aspekts. Kā jau jebkurai reformai būs nepieciešami līdzekļi, piem., lai nodrošinātu simbolikas maiņu, personāla sagatavošanu utt. Tomēr šādu līdzekļu ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Autoram- salīdzināšanai
27. Aprīlis 2010 / 12:18
0
ATBILDĒT
Zemesgrāmata nostiprina lietu tiesības un šo tiesību loks ir precīzi noteikts Civillikuma materiālajās tiesību normās. Zemesgrāmatu nodaļu tiesneši, izvērtējot iesniegtos dokumentus, pieņem lēmumus par lietu tiesību, kā arī šo tiesību nodrošinājumu un aprobežojumu nostiprināšanu zemesgrāmatā. Līdz ar to ierakstam zemesgrāmatā ir tiesību radošs (konstituējošs) spēks, kā rezultātā tiek radītas jaunas tiesības uz nekustamu īpašumu.Valsts pārvalde ietver MK izveidotu valsts pārvaldes institucionālās sistēmu, kura ietver ministrijas,Ministru kabineta izveidotas iestādes, kas organizē valsts funkciju un politisko lēmumu izpildi un kontrolē likuma izpildi, kā arī sniedz publiskos pakalpojumus.
pieredze
27. Aprīlis 2010 / 12:07
0
ATBILDĒT
Šābrīža UR darbojās tiešam tikai kā reģistrs, pie tam nekvalitatīvs!
viedoklis
27. Aprīlis 2010 / 11:37
0
ATBILDĒT
Mans viedoklis ir, ka Uzņēmumu reģistrs ir stingri jāreorganizē. Tas, kā viņi strādā pašlaik, ir valsts līdzekļu šķērdēšana. Atteikumi pievienot dokumentus lietai tiek radīti ne no kā - piemēram, kopijas apliecinājumā norādīts datums 25.07.07. Notārs pieraksta pusotru lapu, lai norādītu, ka gada skaitlis jāraksta ar 4 cipariem, lai gan šo datumu tāpat pārprast nav iespējams. Savukārt citā gadījumā dalībnieku lēmumumā norādītā valdes pilnvaru termiņa - 2 mēneši vietā UR piereģistrē valdei pilnvaru termiņu 3 gadi!

Tad kāda ir šīs iestādes funkcija - mācīt komersantiem pareizrakstību vai nodrošināt UR reģistrējamo ziņu publisku ticamību un aktualitāti?
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties