11. Maijs 2010 /NR. 19 (614)
Notikums
Egils Levits kritiski vērtē valsts pārvaldes reformas
3
Vērtējot valsts pārvaldi no finanšu prizmas, jāpatur prātā, ka mazām valstīm valsts pārvaldes uzturēšana procentuāli izmaksā dārgāk nekā lielām valstīm.
Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV”

Valsts pārvaldes iekārtas likums stājās spēkā 2003. gadā. Tika radīta iespējami labākā valsts pārvaldes struktūra un noteikti tās darbības pamatprincipi. Valsts pārvaldes iekārtas likuma koncepcijā norādīts: "Šai koncepcijai atbilstoša likuma jēga būtu radīt instrumentus valsts rīcībā, lai samazinātu [..] pārvaldes trūkumus [..] un lai iezīmētu un nostiprinātu konstitucionāli noteiktos ietvarus, kādos jādarbojas valsts pārvaldei demokrātiskā valstī." Ir pagājuši septiņi gadi, un šajā laikā ne vienu reizi vien ir runāts par valsts pārvaldes reformēšanu. Jo īpaši šīs runas kļuvušas skaļākas ekonomiskās krīzes apstākļos. Tā likusi domāt un diskutēt, tomēr nereti šīs diskusijas ir primitīvā līmenī un aprobežojas tikai ar jautājumu par kādas valsts iestādes likvidāciju. Lai rezumētu notiekošo sakarā ar valsts pārvaldes reformēšanu, minētās koncepcijas autors Egils Levits šā gada 5. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijas Mazajā zālē uzstājās ar referātu "Valsts un valsts pārvaldes reforma: starp destruktīvu graušanu un konstruktīvu uzlabošanu".

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurists
18. Maijs 2010 / 01:28
0
ATBILDĒT
Biju uz Egila Levita referātu. Tiešām, prieks klausīties, kā viņš tieši un precīzi, visiem saprotami izskaidro komplicētus jautājumus. Citi pinas kā vistas pa pakulām, bet Levits skaidri runā par lietu. Cerams, ka valdība sapratīs, kā jāveic īstas, nevis pseidoreformas.
Īpaša spēja
12. Maijs 2010 / 16:17
0
ATBILDĒT
Levits prot vienkārši pateikt grūti saprotamo.

Tas patīkami kontrastē ar daudzu "gudrinieku" centieniem vienkāršas lietas pateikt pēc iespējas sarežģītāk - tā, lai paši inteliģenti izskatītos :) Kā tādi Pietuka Krustiņi nudien!
Aiga
11. Maijs 2010 / 09:36
0
ATBILDĒT
Ļoti saprātīgs un izsvērts raksts, nebļaustās populistiski, bet skaidri argumentē savu viedokli.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties