25. Maijs 2010 /NR. 21 (616)
Notikums
Satversmes tiesā – jauna tiesnese
21
Vinetas Muižnieces dzīves gājums liecina, ka Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprināts ļoti spēcīgs kandidāts. V. Muižniece bijusi Latvijas Republikas valdības administrācijas galvenā speciāliste un Augstākās padomes Juridiskās pārvaldes Likumdošanas nodaļas vecākā referente. Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa kadences laikā V. Muižniece bijusi Valsts prezidenta padomniece likumdošanas jautājumos. Savukārt kopš 1998. gada V. Muižniece darbojas politikā – bijusi 7., 8. un 9. Saeimas deputāte, tieslietu ministre, Saeimas priekšsēdētāja biedre un Juridiskās komisijas priekšsēdētāja.
Foto: Nora Krevneva, A.F.I.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likumu Satversmes tiesas tiesnesis tiek apstiprināts amatā uz desmit gadiem. Šā gada 8. jūnijā Satversmes tiesas tiesneša pilnvaras izbeidzas Jurim Jelāginam, un Saeimai viņa vietā pēc vismaz desmit Saeimas deputātu priekšlikuma bija jāapstiprina jauns Satversmes tiesas tiesnesis. Saeimas deputāti Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzīja divas kandidātes: Satversmes tiesas padomnieci un LU Juridiskās fakultātes lektori Silviju Meieri un ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
21 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Juris
29. Maijs 2010 / 10:50
0
ATBILDĒT
Nite: piekrītu, ka neparedz! Cits jautājums - vai nevajadzētu paredzēt?Sokrāts: nezinu, kā Jūs te nonācāt pie privātām augstskolām, es Jums tikai norādīju uz apstākli, ka pieminētais dokuments atrunā kvalifikācijas prasības juristam, nevis to, kas ir pielīdzināms maģistra grādam un kas nav.
nite
28. Maijs 2010 / 23:24
0
ATBILDĒT
Kolēģi, kādas tiesību iztulkošanas metodes jūs lietojat, lai izspriestu, ka Satversmes tiesas likums paredz maģistra grādu tiesību zinātnēs? Nu vismaz ar gramatisko metodi man sanāk, ka ir nepieciešama augstākā izglītība jurispudence un maģistra vai doktora grāds jebkurā no pastāvošajām zinātnēm. Tas taču ir pavisam skaidri uzrakstīts, ja nu vienīgi kādam prātu jauc tās iekavas. :-))
Sokrāts
28. Maijs 2010 / 16:59
0
ATBILDĒT
Savulaik privāto augstskolu lobijs attiecībā uz augstākās izglītības iedalījumu profesionālajā un akadēmiskajā sāk ietekmēt arī Satversmes tiesas tiesnešu kandidātus?! :DJebkurā gadījumā tēze "(tostarp augstāko juridisko izglītību, kas tiesību ziņā pielīdzināma maģistra grādam)" man liek domāt, ka formāli viss ir kārtībā, jo tolaik pēc piecgadīgā kursa uzreiz varēja stāties aspirantūrā, kas tagad pielīdzināta doktorantūrai.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 18
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties