13. Jūlijs 2010 /NR. 28 (623)
Skaidrojumi. Viedokļi
Civilprocesa likuma 41. un 44. panta problemātika
3
Jānis Rušenieks
Biznesa augstskolas "Turība" Privāto tiesību katedras lektors, BAT Juridiskās fakultātes doktorants 

Uzmanību virsrakstā minētajiem pantiem pievērsīšu saistībā ar intelektuālo īpašumu. Vēlos atgādināt, ko tad paredz likuma 41. pants (Tiesas izdevumu atlīdzināšana): “Pusei, kuras labā taisīts spriedums, tiesa piespriež no otras puses visus tās samaksātos tiesas izdevumus. Ja prasība apmierināta daļēji, šajā pantā norādītās summas piespriež prasītājam proporcionāli tiesas apmierināto prasījumu apmēram, bet atbildētājam – proporcionāli tai prasījumu daļai, kurā prasība noraidīta.”1

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
13. Jūlijs 2010 / 19:51
0
ATBILDĒT
Vai JV vairs nav ko publicēt? Autors pārmet tiesnešiem nekompetenci, korupcijas un korporatīvās saites, tai pat laikā nepasakot neko pēc būtības pamatotu. Tik nopietniem pārmetumiem tomēr prasītos pretī argumenti. Bet rakstā tikai vispārīgi un mīklaini izteikumi, bez norādēm uz avotiem, savārstītas un novecojušas idejas.

komentētāja
13. Jūlijs 2010 / 18:42
0
ATBILDĒT
Raksta autors, jaucot kopā divus dažādus jēdzienus "ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus" un "ar lietas vešanu saistītos izdevumus", rod neesošas pretrunas Civilprocesa likumā. Patiesībā gan pretrunu nav, jo CPL 33.p. nosaka, ka "ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi" ir tiesas izdevumi, bet "ar lietas vešanu saistītie izdevumi", kas iekļauj arī izdevumus advokāta apmaksai, pie tiesas izdevumiem nepieder, bet tie ir tiesāšanās izdevumi. Ja raksta autors būtu uzmanību pievērsis šo terminu atšķirībai, nebūtu jāraksta tādas muļķības.
diehard
13. Jūlijs 2010 / 15:48
0
ATBILDĒT
Ļoti apšaubu, vai tiesībsargājošām iestādēm vajadzētu vēl vairāk iejaukties privāttiesiskajā strīdā starp autortiesību īpašnieku un iespējamo pārkāpēju. Tāpat kritiski jāvērtē vēlme sodīt pārkāpēju, pieprasot kompensāciju, kas pārsniedz zaudējumu apmēru.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties