24. Augusts 2010 /NR. 34 (629)
Skaidrojumi. Viedokļi
Valstiskā uzraudzība pār šķīrējtiesas spriedumu tiesiskumu
8
Prof. Dr.habil.iur.
Kalvis Torgāns
Augstākās tiesas senators 

Tiesu prakses apkopojums par izpildu rakstu izsniegšanu šķīrējtiesas nolēmumu piespiedu izpildei, ko veikusi Augstākā tiesa 2008. gadā,1 sniedz visai plašu un detalizētu ieskatu gan par kļūmēm šķīrējtiesu un rajonu tiesu darbā, gan arī par attiecīgo likuma normu traktējumu. Taču prakse vēl un vēl izvirza jaunus jautājumus, kā arī liek sīkāk noskaidrot dažu tiesību normu saturu. Pēc Civilprocesa likuma (turpmāk tekstā – CPL) 2009. gada 5. februāra grozījumiem par izpildu rakstu izsniegšanu lemj rajona (pilsētas) tiesa pēc parādnieka dzīves vai atrašanās vietas, nevis pastāvīgās šķīrējtiesas atrašanās vietas kā iepriekš. Līdz ar to ir paplašinājies to rajona (pilsētas) tiesas tiesnešu skaits, kam nākas izlemt šos jautājumus. Šajā rakstā apskatīti daži jautājumi, kas nav skarti jau minētajā tiesu prakses apkopojumā vai parādījušies jau pēc tā pabeigšanas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Mawrix
10. Septembris 2010 / 17:12
0
ATBILDĒT
Ja runājam par galvinieka solidāru atbildību ar parādnieku, vai god. Autors ir ņēmis vērā arī Vekseļu likuma normas?
T
8. Septembris 2010 / 10:47
0
ATBILDĒT
Jā, profesoram ir taisnība – kā var objektīvi izskatīt lietu pret galvinieku, kurš pat devis galvojumu kā pats parādnieks, ja nav zināms, vai kreditors varbūt jau pilnībā vai daļēji ir piedzinis prasījumu no parādnieka, t.sk. arī maksātnespējas procesā? No šī skatupunkta puses galvenajam parādniekam obligāti jāpiedalās lietā līdzatbildētāja statusā.Tajā pašā laikā būtu jārod atbilde uz sakarīgu jautājumu: parādnieks ir maksātnespējīgs un netika pieaicināts, bet, ja gribi pieaicināt parādnieku, – nevari, jo likums liedz (ko uzdevis Lauris B. > 25.08.2010 18:28). Un vēl uz vienu: ja parādnieks ir ne tikai maksātnespējīgs, bet arī bankrots un izslēgts no Uzņēmumu reģistra, tad kā var viņu pieaicināt līdzatbildētāja statusā?
Raimo
8. Septembris 2010 / 10:11
0
ATBILDĒT
Un "valsts" tiesu neefektivitāte Latvijā ir tāda, kāda arī nav zināma nevienā Eiropas valstī!

Varbūt šeit var saskatīt seku-cēlonisko sakarību, kāpēc Latvijā ir tik daudz šķirējtiesas....Jeb godātais profesora kungs par to nav aizdomājies....un tikai "cep" kalamburus, pat noliedzot sevis paša ne tik sen iepriekš pausto viedokli....

Bet dažaai paustajai domai var jau piekrist, izņemot par strīdus skatīšanu tiesā par piedziņu no galvinieka, ja "galvenais" parādnieks ir maksātnespējīgs!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties