Par Būtiņģes naftas terminālu. Tiesiskie aspekti
Māris Lejnieks, LU Juridiskās fakultātes lektors, Latvijas Jūras tiesību asociācijas priekšsēdētājs, — "Latvijas Vēstnesim"
1967.gads. Pie Lielbritānijas krastiem avarē tankkuģis "Torey Canyon". Šis negadījums starptautiskajai sabiedrībai pirmo reizi parādīja, cik lielas galvassāpes var sagādāt šāda katastrofa. Lai arī naftas piesārņojuma problēmu sāka apspriest jau piecdesmito gadu vidū, tikai "Torey Canyon" lieta piešķīra tai augstākā līmeņa aktualitāti. Toreiz kā vispiemērotākais līdzeklis piekrastes attīrīšanai no naftas piesārņojuma tika piemērota kuģa vraka un piesārņotās piekrastes bombardēšana no gaisa. Taču Lielbritānijas valdība, šauboties par šādas bombardēšanas tiesiskumu, to atļāvās tikai nedēļu pēc katastrofas.
1978.gads. Vienpadsmit gadus pēc "Torey Canyon" katastrofas 13 jūras jūdzes no Francijas Bretaņas krastiem avarē "Amoco Cadiz". Nepalīdz kuģa glābšanas mēģinājumi, un Bretaņas piekrasti 60 jūdžu garumā piesārņo vairāk nekā 220 000 tonnu naftas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.