23. Novembris 2010 /NR. 47 (642)
Informācija
Par tiesnešu pretstatīšanu citām profesijām
1
Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības paziņojums
Rīgā 2010. gada 15. novembrī

Šā gada novembra sākumā tieslietu ministrs ir izteicies, ka uzskata administratīvās lietas par samērā vienkāršām, vienlaikus paužot neizpratni, kā tādā gadījumā tiesnesis var izskatīt tikai astoņas lietas mēnesī. To ministrs atzinis par tiesneša disciplīnas trūkumu. Arī valsts otra augstākā amatpersona – Saeimas priekšsēdētāja – izteikusies, ka tiesas spriedumus bieži vien reāli raksta tiesas darbinieki. Vienlaikus tiek pausts, ka algu pieaugums tiesnešiem ir pretējs solidaritātei ar citām sabiedrībā svarīgām profesijām, ka tiesnešu atalgojums ir jāiekļauj vienotajā atalgojuma sistēmā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Mademoiselle
25. Novembris 2010 / 00:17
0
ATBILDĒT
Piekritu, ka administratīvo tiesu darbs ir sarežģīts - tiesnesim ir ne tikai jākontrolē iestāžu darbs, bet arī jāiedziļinās vissarežģitakajās tiesību jomās - nodokļu un konkurences. Administratīvo un citu tiesu tiesnešu darbam ir jābūt augsti novērtētam, tas ir nenoliedzami.

Tomēr lūgums par atalgojumu tik bieži un tik skaļi nerunāt. ST šī gada janvārī ir iestājusies par Jums, bet nebūtu jāaizmirst, ka jūnija spriedums ļauj samazināt algas krīzes apstākļos. Turklāt abos spriedumos tika uzsverta "salīdzinošās metodes" piemērošanas nepieciešamība. Tādēļ vienotā sistēma nav nemaz tik slikta.

Tomēr nedomāju, ka ministrs vai kāds cits "meklē iemeslus", lai samazinātu tiesnešu algu. Šeit, domājams, iemeslu pietiek tīri objektīvi, jo apstākļos kad veselības ministrijai jāsamazina savs budžets uz kārtējiem 12(vai cik?) miljoniem, mums visiem būtu jāatceras, ka solidaritāte nav tikai tīri konsitucionāls, bet arī cilvecisks jēdziens.

Nobeigumā gribētos novēlēt Jums pacietību, kā arī ceru, ka tieslietu ministrs uzņemsies politisku atbildību un atkāpsies no amata pēc paziņojumā citētiem izteikumiem - šim cilvēkam nav tiesību vadīt tieslietu ministriju
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
1
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties