14. Decembris 2010 /NR. 50 (645)
Skaidrojumi. Viedokļi
Komerciālo e-pastu sūtīšanas tiesiskie principi
9
Mg.iur.
Artūrs Bernovskis
Sociālo tehnoloģiju augstskolas lektors 

Laikā, kad interneta nozīme Latvijas uzņēmējdarbības vidē ieņem svarīgu pozīciju, arvien vairāk aktualizējas jautājums par uzņēmumu datu drošību un patērētāju tiesībām interneta vidē. Internets sniedz iespēju sazināties ar citiem interneta lietotājiem, izmantojot elektronisko pastu (e-pastu), intertīkla protokola IP telefonus (voice IP), emuārus (tīmekļa vietne, kuras satura galvenā daļa ir regulāri atjaunoti ieraksti un attēli vai multimediju datnes) un sociālās komunikācijas portālus. Aktīvākā komunikācija internetā notiek ar e-pastiem, kas tiek izmantoti jau kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, kad tika sūtītas pirmās elektroniskās vēstules.1

E-pasti līdzās telefonam vai pasta sūtījumiem ir kļuvuši par neatņemamu mūsdienu komercijas sastāvdaļu. Tā kā e-pasta adresāts ir arī potenciālais klients vai patērētājs, masveidīga e-pastu izsūtīšana tiek vērtēta arī kā mārketinga instruments, ar kura palīdzību ātri un lēti var sniegt informāciju interneta lietotājiem.

Elektronisko komerciālo paziņojumu prasības

Informācijas sabiedrības pakalpojumu likums (ISPL) e-pastu raksturo kā pakalpojumu veidu, kas elektronisko sakaru tīklam pievienoto datoru lietotājiem nodrošina iespēju nosūtīt un saņemt ziņojumus.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ES
12. Janvāris 2011 / 10:03
0
ATBILDĒT
Bet gods stāv pāri visam.
Māris
17. Decembris 2010 / 16:24
0
ATBILDĒT
Rakstīt jau rakstīšu, bet piedodiet: privātajā sfērā var darīt to, kas tieši nav aizliegts!
ES
17. Decembris 2010 / 08:22
0
ATBILDĒT
Ārprāc, vai tā ir jurista cienīga atbilde? "Izmantojam likuma npeilnības". Piedod, ja esi šī jautājuma korifejs un patriots, tad nevis pats izmanto to, kas ir lidz galam nepareizi, bet raksti publikacijas, ierosini mainit. Tas būtu cienīga jurista rīcība. Novēlu Jums to izdarīt :)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties