28. Decembris 2010 /NR. 52 (647)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kā pierādīt, kurš aizskāris godu un cieņu interneta vidē
3
Mg.iur.
Jānis Dzanuškāns
zvērināts advokāts birojā "Dzanuškāns un partneri" 

Nevienam nav noslēpums, ka interneta un informācijas tehnoloģiju attīstība sniedz aizvien jaunas iespējas, bet arī apdraud internetā veiktās darbības, jo vienmēr pastāv risks, ka kāds izmantos pieejamo informāciju ļaunprātīgos nolūkos. Aktuāls arī ir jautājums, vai interneta vidē iespējams novērst noziedzīgus nodarījumus un normatīvo aktu pārkāpumus ar fiziskajā vidē piemērojamām metodēm.

Lai kopumā veicinātu drošāku komunikāciju internetā un aizsargātu interneta lietotājus no nevēlama satura, jau 1999. gadā Eiropas Savienība uzsāka programmu "Drošāks internets", kuras mērķis – koncentrēties uz preventīviem pasākumiem pret nelikumīgu, nevēlamu un ar iespējamiem zaudējumiem saistītu informāciju, uzsverot, ka svarīga ir droša plašsaziņas līdzekļu vide un ir nepieciešama sabiedrības informēšana. Savukārt 2009. gadā kā šīs programmas trešā posma turpinājums tika pieņemta programma "Drošāks internets 2009–2013", kuras ietvaros tiek skatīts jautājums par sociālajiem tīkliem un interneta lietotāja veidotu saturu, tajā skaitā aizskarošu paziņojumu ievietošanu internetā (īpaši akcentējot nepieciešamību nodrošināt lielāku drošību attiecībā uz bērnu un jauniešu veiktajām darbībām internetā).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunapgūta
4. Janvāris 2011 / 00:59
0
ATBILDĒT
\"Turklāt jāņem arī vērā informācijas tehnoloģiju iespējas apstrādāt informāciju, kas satur personas datus, un sekmēt informācijas publiskošanu interneta vidē, jo indivīdiem ir vēlme informēt pārējos, piemēram, par jaunapgūtām iemaņām.\"Tieši tā! Nesen esmu apguvis kaltētu pākšaugu miecēšanu, ķermeņa higiēnas pamatus un daudz citu jaunu iemaņu. Nupat par to esmu informējis pārējos. No raksta izriet, ka \"tāpēc jāņem arī vērā informācijas tehnoloģiju iespējas apstrādāt informāciju, kas satur personas datus\". Pretējā gadījumā šīs iespējas, protams, nebūtu \"jāņem vērā\".Paldies autoram par precīzo, tomēr tik izsmeļošo un šobrīd aktuālo privātuma problemātikas analīzi, nebīstoties pievērsties kompleksajiem moderno tehnoloģiju aspektiem, kuri jo bieži izraisa strukturālas naratīvu disjunkcijas mūsdienu juridiskajos diskursos!
lietotajs 2
3. Janvāris 2011 / 16:31
0
ATBILDĒT
kāds ir raksta mesidžs?
Lietotājs
29. Decembris 2010 / 13:10
0
ATBILDĒT
Un kāds tad ir paša autora piedāvātais risinājums? To, ka aizstāvēt sevi pret goda aizskaršanu internetā nevar itkā jau visiem ir tāpat skaidrs. Prasītos raksta nobeigumā kādu piedāvājumu nevis tikai informatīvu apskatu...
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties