4. Janvāris 2011 /NR. 1 (648)
Skaidrojumi. Viedokļi
Darba devēja uzteikums no darbinieka neatkarīgu iemeslu dēļ
4
Zane Grāvelsiņa
LU Juridiskās fakultātes maģistrante 

Raksta mērķis ir izprast darba devēja uzteikuma no darbinieka neatkarīgu iemeslu dēļ būtību un izpētīt, kā šis jautājums regulēts Darba likumā un speciālajos likumos, kā arī citu valstu normatīvajos aktos. Autore piedāvās Darba likuma grozījumus, kuri, iespējams, novērstu likuma nepilnības, kas saistītas ar darba devēja uzteikumiem no darbinieka neatkarīgu iemeslu dēļ.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentārs
8. Janvāris 2011 / 21:42
0
ATBILDĒT
Paldies autorei par labu darbu, tomēr diemžēl autore nav pietiekoši izpētīja jautājumu par DL 98.pantu, nav ņēmusi DL 98.panta pēdējos grozījumus, tādēļ izdarīja nepareizus secinājumus.Nevar piekrist autorei, ka darba devējam būtu jāuzliek par pienākumu uzteikumā, kas tiek izsniegt pārbaudes laikā, norādīt uzteikuma iemeslus. Pārbaudes laiks ir nepieciešams, lai darba devējs ne tikai saprastu vai darbinieks prot savu arodu, bet vai darba devējs var sastrādāties ar darbinieki, vai darba devējs var uzticēties darbiniekam utt.Nevar piekrist autores redakcijai „Pārbaudes laikā, kas nedrīkst būt ilgāks par sešiem mēnešiem, darba attiecību uzteikuma termiņš ir divas nedēļas”. Ja darba devējs noteiks pārbaudes termiņu tikai 1 nedēļu, tad attiecīgi nebūs iespējas piemērot 46.pantu un praksē radīsies problēmsituācijas.Sveiciens Edžam
7. Janvāris 2011 / 11:52
0
ATBILDĒT
Lai gan šajā gadījumā VDI juristiem ir taisnība, tomēr ir maldīgi uzskatīt, ka VDI juristi būtu paši kompetentākie eksperti darba tiesībās.
Edža
4. Janvāris 2011 / 15:53
0
ATBILDĒT
Darba inspekcijas juristi katru DIEVA dienu piedāvā, piedāvā un vēlreiz piedāvā Darba likuma grozījumus, taču piedāvājumi „pazūd” ministrijas, valdības vai saeimas gaiteņos…Piedāvājumu valsts.

RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties