25. Janvāris 2011 /NR. 4 (651)
Skaidrojumi. Viedokļi
Starptautisko un Eiropas Savienības tiesību normu ieviešana Latvijas tiesību sistēmā
3
Katrīne Pļaviņa
juriste zvērinātu advokātu birojā "VARUL" 

Raksta temats saistīts ar iecerēto likumdevēja diskusiju par Latvijas starptautiskajiem līgumiem piemērojamo režīmu. Tomēr ne Tieslietu ministrijas koncepcija "Par starptautisko līgumu nacionālā normatīvā regulējuma pilnveidošanas nepieciešamību",1 ne likumprojekta radīšanai sagatavotais pētījums, ne lielākā daļa pastāvošo publikāciju par šo jomu neskaidro starptautisko līgumu piemērošanu no tiesību teorijas viedokļa. Turklāt Latvijas pētnieku rakstos sastopamas turpmāk atspoguļotās nepilnības tiesību sistēmu vienotības pierādīšanā, piemēram, atziņa, ka starptautisko paražu tiesību normas juridiskā spēka hierarhijā neiekļauj. Tādējādi topošajam likumprojektam trūkst teorētiska pamatojuma, kas balstītos uz starptautisko un Eiropas Savienības (turpmāk – ES) tiesību un Latvijas nacionālā regulējuma kopsakarību analīzi.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
27. Janvāris 2011 / 18:19
0
ATBILDĒT
dikti smuka gudriniece :)
Lex
25. Janvāris 2011 / 15:27
0
ATBILDĒT
Mmm.. Nu malacis autore, ka pēta un rok tādu nebūt ne vieglu tēmu kā starptautiskās tiesības. Tomēr te būtu daudz ko piebilst un iebilst. Piemēram, vai tik rakstā brīžiem netiek jauktas divas lietas - valsts iekšējā procedūra, lai valsts atzītu starptautisku līgumu par saistošu un ienestu savā tiesību sistēmā un tas, kā pēc tam starptautiskās saistības tālāk valstī tiek piemērotas. Starp citu, gan monisma, gan duālisma valstīs saskaņā ar Vīnes konvenciju ir nepieciešma procedūra, lai kļūtu par līguma pusi, tāpēc no nacionālā tiesību akta par pievienošanos/apstiprināšanu/retifikāciju utt. esamības vien nevar spriest par piederību monisma vai duālisma sistēmai.

Arī par ES tiesībām ceļš no argumentiem līdz secinājumiem kaut kā nepārliecina (varbūt tas ir tāpēc, ka autores darbs ir acīmredzami saīsināts). Manuprāt, ES tiesību aspektā vispār par monismu un duālimu ir ļoti saražģīti runāt.
Ziema
25. Janvāris 2011 / 10:22
0
ATBILDĒT
Auksti nav? Tā vien gribas meitenei roku, žaketi vai šalli ap pleciem aplikt.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties