22. Februāris 2011 /NR. 8 (655)
Skaidrojumi. Viedokļi
Advokātu ētika: honorārs un personiskā reklāma
4
Mg.iur.
Jeļena Rakova
zvērināta advokāte 

2010. gada aprīlī Latvijas Zvērinātu advokātu kopsapulce pieņēma grozījumus Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas statūtos1 (turpmāk – Statūti) un Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksā2 (turpmāk – arī Ētikas kodekss). Statūti arī ir papildināti ar 2.8. punktu, kas nosaka advokāta un klienta vienošanās saturu un formu, kā arī paredz kārtību, kādā zvērināta advokāta izrakstītais rēķins ir nododams piespiedu izpildei. Savukārt izmaiņas Ētikas kodeksā attiecas uz personiskās reklāmas jautājumiem zvērinātu advokātu darbībā.

Šajā rakstā tiks apskatītas iepriekšminētās izmaiņas zvērinātu advokātu darbību regulējošajos dokumentos, kas saistītas ar zvērināta advokāta profesijas nozīmi un mērķi sabiedrībā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
neadvokāts
28. Februāris 2011 / 23:13
0
ATBILDĒT
neesmu zvērināts un nav arī doma par tādu kļūt, bet visi rakstā minētie ētikas principi, manuprāt, būtu attiecināmi uz juristiem vispār, kā ideālais modelis vai jābūtība. Līdz ar to, man nav saprotams, kālab autore šīs lietas grib pierakstīt tieši zvērinātajiem? Vai šamie ar kaut ko labāki/savādāki??
sfinksa
25. Februāris 2011 / 20:21
0
ATBILDĒT
Teorija pareiza, taču Jūs vēlamo uzdodiet par esošo. Saskaņā ar šīm teorētiskajām nostādnēm strādā labi ja pāris desmitu advokātu
zvērināta
22. Februāris 2011 / 23:26
0
ATBILDĒT
Liels paldies kolēģei Jeļenai Rakovai par izteikto viedokli .Raksts ir īstajā laikā,jo advokāti ir norūpējušies par to ,ka ar jaunās paaudzes ienākšanu mūsu korporācijā ,jūtama neizpratne par advokāta profesijas sūtību un misiju ,par advokatūras pamatprincipu būtību. Jūtama liela tieksme uz komercializēšanos un advokātu profesionālās ētikas nerespektēšanu. Tas attiecināms gan uz nesamērīgi augstu honorāru pieprasīšanu ,gan advokātu neatkarības principu neievērošanu , gan savstarpējo advokāta un klientu uzticības zaudēšanu ,advokāta reputācijas un profesionālā godīguma nepareizas izpratnes , koleģialitātes neievērošanu , neētisku sevis reklamēšanu un citu principu neievērošanu. Mana pārliecība ,ka advokāts godu un cieņu neiegūst ar sevis reklamēšanu ,ar to ,ka viņš piedalās daudzās skandalozās lietās ,bet gan ar to ,ka viņš vienmēr sniedz cilvēkiem patiesu juridisko palīdzību,kuriem tā ir nepieciešama, nerēķinoties ar to ,vai viņam samaksās lielu honorāru .

Uzvarētā lietā lielāko gandarījumu dod nevis saņemtais honorārs ,bet gan apziņa, ka tu ar savām zināšanām un ieguldīto darbu,esi panācis lietas Taisnīgu risinājumu.

Nevaru atbalstīt tos kolēģus ,kuri vēlas liberalizēt ,modernizēt,pārkārtot advokatūras struktūru ,pamatprincipus ar mērķi gūt lielāku peļņu.Latvijas Republikas Advokatūra ,dibinoties 1921.gada 19.martā ,principā pārnēma Senās Romas un Francijas advokatūras pamatprincipus. 90 gadu garumā mūsu Advokatūra ir mācējusi pastāvēt,neatkarīgi no politiskajām varām un to spiedieniem. Es ļoti vēlētos ,lai mēs paši to nesagrautu no iekšienes. Vēlreiz paldies autorei par aktuālu tēmu un novēlu nākošājā rakstā aprakstīt tieši mūsu sirmās Advokatūras vēsturi,tradīcijas un cilvēkiem ,kuri izveidoja to. Ar šādu publikāciju palīdzību mums būtu vieglāk saprast ,ka mēs neesam vienkārši pilsoņi-komersanti ,bet gan Taisnības uzraugi , kuru pienākums ir glabāt profesijas godu un cieņu un ,ka īstenojot runas brīvību un citu pilsoņu brīvības ,mums ir jāievēro likums un atzītie profesionālie standarti un ētika. Nekāda modernizācija un pakaļdarināšana vienas vai otras valsts advokātu praksei nav patreiz nepieciešama. Mums pašiem ir pietiekoši labi mūsu darbības regulējoši likumi ,Ētikas kodeks , tradīcijas, ar kuru palīdzību mēs varam veikt savu profesionālo darbu godīgi un atbildīgi,kā arī to uzraudzīt. Bet cik labi un profesionāli mēs to darām savās lietās ,ir atkarīgs tikai no katra paša. Vālos nobeigumā apsveikt visus ,visus kolēģus mūsu advokatūras lielajā jubilejā- 90-tajā dzimšanas dienā un novēlēt tai Saules mūžu !
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties