22. Marts 2011 /NR. 12 (659)
Numura tēma
Valsts prezidents piesaka Satversmes reformu
3
Valsts prezidents Valdis Zatlers 16. martā preses brīfingā pēc tikšanās ar Ministru prezidentu paziņoja par savu lēmumu atkārtoti kandidēt Valsts prezidenta vēlēšanās. Valsts prezidents pieteica arī savu ieceri par Satversmes reformu, lai tajā paredzētu mūsdienīgai parlamentārai republikai atbilstošas prezidenta funkcijas.
Foto: Boriss Koļesņikovs

V. Zatlera Satversmes grozījumu projekts paredz veikt apjomīgus grozījumus piecos Satversmes pantos, kā arī papildināt Satversmi ar diviem jauniem pantiem. Šā grozījumu projekta pamatojums izvērsti izklāstīts Saeimai iesniegtajā likumdošanas iniciatīvā.

Jāuzsver, ka sagatavotais Satversmes grozījumu projekts balstīts uz Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas sagatavoto atzinumu par Valsts prezidenta funkcijām Latvijas parlamentārās demokrātijas sistēmas ietvaros. Šā atzinuma gala secinājumus Konstitucionālo tiesību komisija publiskoja 14.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
kika
18. Aprīlis 2011 / 19:56
0
ATBILDĒT
30-tie gadi......:)
bitnjiks
22. Marts 2011 / 16:07
0
ATBILDĒT
Vadonisms, vadonisms... !!Aplausi. Prezidents nāk.
vnk pilsonis
22. Marts 2011 / 10:32
0
ATBILDĒT
Ja atceras, ka Prezidentu ievēl Saeima (politisks balsojums), tad, kā gan Prezidents pēkšņi kļūst par sabiedrības pārstāvi/interešu aizstāvi? Nesakrītot Prezidenta un Saeimas pilnvaru termiņiem, par aktuālo sabiedrības viedokli būtu pamatoti uzskatīt pēdējo Saeimas vēlēšanu rezultātus. Tad, pret ko gan gatavojas iet Prezidents?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties