3. Maijs 2011 /NR. 18 (665)
Vēstules
Kāpēc Latvijas Republikā darba tiesībās tiek diskriminēti augstskolu docētāji
10
Dr.iur.
Sanita Osipova
 

Lai gan Latvijas Republikas Darba likuma 43. pants nosaka: "Darba līgumu slēdz uz nenoteiktu laiku, izņemot šā likuma 44. pantā noteiktos gadījumus", augstskolu docētāji ir iekļauti tieši to darbinieku kategorijā, ar kuriem var slēgt darba līgumu uz noteiktu laiku (Darba likums 44. 8.). Augstskolu akadēmiskais personāls ir pielīdzināts gadījuma darba, neatliekamu darbu un sezonas darba veicējiem. Protams, glaimojošāk mums būtu sevi salīdzināt ar Saeimas deputātiem, valsts kontrolieri, tiesībsargu, ģenerālprokuroru un citiem politisku un politiski profesionālu darbu veicējiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
10 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
J.Bernāts
16. Maijs 2011 / 16:57
0
ATBILDĒT
Fakultāšu domes vēl asistentus, lektorus, docentus. Likums nepaģēr, lai fakultāšu domēs būtu vispārējais personāls. Ja augstskola ir tik nesaprātīga, ka veido domes no apkopējām, tad pati vainīga.Jā, ir citas metodes - kādas? Profesores vēstulē ir tikai vispārīgi mājieni.
Pasniedzējs
12. Maijs 2011 / 18:32
0
ATBILDĒT
>>>pajoliņš > 03.05.2011 09:52Aizrādījums nevietā. Gluži loģiski ir sākt apspriest problēmu, kad tā ir izpaudusies. agrāk tādas situācijas vienkārši nepastāvēja.>>>Studentiņš > 03.05.2011 13:59Vislielākais stulbums šajā pārvēlēšanā ir tas, ka pasniedzējus fakultātes domē vēlē ne tikai akadēmiskais personāls, bet arī studenti un tehniskais personāls (apkopējas utt.). Tas tā normāli - spriest par zinātnieku no studenta un apokopējas līmeņa :DPrincipā Osipovai taisnība - ir citas metodes, lai kontrolētu kvalitāti. Pārvēlēšana ir nesamērīgs risinājums
Anonīms lietotājs
9. Maijs 2011 / 13:45
0
ATBILDĒT
Labi, ka ir tāda pārvēlēšana. Jau ar visu pārvēlēšanu jaunos pie siles neviens īpaši negrib laist. LU Juridiskajā fakultātē ir vairāki pasniedzēji, kurus vajadzētu nomainīt pret kvalificētākiem un izglītotākiem, taču vieta ir aizsista un nekā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 7
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties