Viedoklis
Krimināllieta nav nozieguma pazīme Klementijs Rancāns, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors, — "Latvijas Vēstnesim"Ar 1999.gada 1.aprīli stājas spēkā Krimināllikums un grozījumi Kriminālprocesa kodeksā (turpmāk — KPK). Krimināllikums ir jauns, bet Kriminālprocesa kodekss paliek vecais, tiesa, ar grozījumiem un papildinājumiem. Kriminālprocesa kodekss nosaka, kā piemērojams Krimināllikums. Šajā rakstā galvenokārt gribētos aplūkot iespējas uzskaitīt un reģistrēt neatklātos kriminālnodarījumus bez krimināllietas ierosināšanas un iespējas atbrīvot no kriminālatbildības konkrētas personas par kriminālpārkāpumiem, ar kuriem nav nodarīts būtisks kaitējums.
Šī gada 18.februārī Latvijas rajonu un pilsētu virsprokuroru un Valsts policijas visu struktūrvienību atbildīgo darbinieku kopīgajās mācībās arī lektori atzīmēja, ka jaunais Krimināllikums savos formulējumos nav visai precīzs un uz vairākiem jautājumiem nav atbildes, lai gan prokuratūra savus priekšlikumus Krimināllikuma projektam iesniedza un piedalījās tā izstrādes darbā, tomēr ne visi priekšlikumi likumā tika ietverti
Uzskatu, ka, kvalificējot konkrētu nodarījumu, visos gadījumos lēmums ir jāpamato ar Krimināllikuma normu, bet jautājumā, kā to piemērot, jāvadās pēc Kriminālprocesa kodeksa attiecīgā panta.
Liekas, te nevarētu būt neskaidrības. Tomēr Kriminālkodeksa (turpmāk — KK) 7.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.