2. Augusts 2011 /NR. 31 (678)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par Uzņēmumu reģistrā reģistrējamajiem nodrošinājuma līdzekļiem
1
Prakse, statistika un informācija
Mg.iur.
Indra Aužele
Uzņēmumu reģistra Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece 

Saskaņā ar likuma "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" 4. panta 3. punktu, lai nodrošinātu savu funkciju izpildi, Uzņēmumu reģistrs (turpmāk – UR) reģistrē kompetentu iestāžu vai amatpersonu lēmumus un rīkojumus, ar kuriem piemērots nodrošinājuma līdzeklis.

Uzņēmumu reģistra valsts notārs lēmuma pieņemšanai vidēji var veltīt 15 minūtes. No tām septiņas minūtes tiek izmantotas tieši saņemto dokumentu un tajos ietvertās informācijas pārbaudei. Tādēļ ir ļoti svarīgi UR iesniegtos dokumentus noformēt tā, lai valsts notāram nerastos šaubas. Valsts notārs ir tikai cilvēks un var kļūdīties, dienā izskatot milzum daudz dokumentu, tāpēc privātpersonai pastāv apstrīdēšanas iespēja UR galvenajam valsts notāram un pēc tam pārsūdzības iespēja administratīvajā tiesā.

UR dotajam uzdevumam ir jābūt nepārprotamam – tādam, lai UR valsts notārs bez padziļinātas analīzes varētu secināt veicamās darbības. Likumdevēja mērķis nav bijis uzlikt valsts notāram par pienākumu īsā laikā veikt padziļinātu analīzi un iesniegtajos dokumentos ietvertās informācijas interpretāciju. Iesniegtajos dokumentos dotajam rīkojumam UR par nodrošinājuma līdzekļa reģistrēšanu ir jābūt skaidri izteiktam un precīzi formulētam. Tomēr dažkārt praksē UR tiek saņemti tādi lēmumi/rīkojumi par nodrošinājuma līdzekļu piemērošanu, kuri neatbilst normatīvo aktu prasībām. Līdz ar to uz šādu lēmumu/rīkojumu pamata UR nevar reģistrēt nodrošinājuma līdzekli. Tādējādi pats nodrošinājuma līdzekļa piemērotājs ir spiests zaudēt laiku un atkārtoti iesniegt jau izlabotu lēmumu/rīkojumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
4. Augusts 2011 / 09:52
0
ATBILDĒT
\"UR valsts notārs nevar arī prezumēt, kāds ir bijis konkrētā nodrošinājuma līdzekļa mērķis. Piemēram, UR tika saņemts zvērināta tiesu izpildītāja rīkojums - aizliegums veikt jebkādas darbības ar personai piederošajām kapitāla daļām. Pēc nodrošinājuma līdzekļa reģistrācijas UR tika saņemts sabiedrības ar ierobežotu atbildību pieteikums pamatkapitāla palielināšanai, un tas tika palielināts.\"Šaura un formāla pieeja.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties