4. Oktobris 2011 /NR. 40 (687)
Skaidrojumi. Viedokļi
Labas pārvaldības princips Uzņēmumu reģistra darbā
15
Atklāta un stabila prakse, pretimnākšana klientiem
Dr.iur.
Ringolds Balodis
galvenais valsts notārs 

Šajā “Jurista Vārda” numurā lasītāju vērtējumam tiek nodots kopskaitā jau četrdesmitais Uzņēmumu reģistra amatpersonas lēmums, kuru komentē pazīstami un autoritatīvi juristi praktiķi, kas vienlaikus ir arī tiesībzinātnieki. Ņemot vērā šo apaļo un, varētu pat sacīt, jubilejas skaitli, vēlos ne vien pateikties visiem līdzšinējiem ekspertiem par viņu ieguldījumu Uzņēmumu reģistra tiesību prakses veidošanā, bet arī vienlaikus norādīt uz vienu no būtiskākajiem principiem – labas pārvaldības principu, ko īstenojam savā praksē, akcentējot galvenās tā izpausmes reģistra darbā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Tāpēc daži ēd zeltu vakariņās
8. Oktobris 2011 / 02:00
0
ATBILDĒT
Kāpēc neviens nerunā par bomžiem un UR?

Tur viņus ved čupu čupām un reģistrē/pārreģistrē uz nebēdu. Cik naudas aizplūst caur visādām shēmām, piemēram, tipiskām PVN? Mūsdienās, liekas, ka katra mājsaimniece piepelnās izlaižot cauri pāris PVN \"darījumus\", tad uzrodas pāris labvēļu, kas izpalīdz pārreģistrēt firmas uz draudzīgo bezpajumtnieku personībām.

Turklāt, pārreģistrēt uzņemumus UR, viltojot dokumentus, ir viens nieks. Internetā atrodamas pāris shēmas. Brīnos kas vispār Latvijā ar mierīgu sirdi veic uzņēmējdarbību.

Katrā gadījumā visi izliekas, ka viss ir kārtībā, bet, ja kaut kas notiek ar kruto čaļu firmām - tad metodes problēmu risināšanai jau notiek ārpus tiesiskās sistēmas..

Piekrītu iepriekšējiem komentāru autoriem, ka šo bodīti būtu jāklopē ciet. Balodis neizrāda īpašu iniciatīvu problēmu risināšanā.
students
8. Oktobris 2011 / 01:33
0
ATBILDĒT
Prof. Ringolds Balodis ir viens no kompetentākajiem cilvēkiem Latvijā tiesību zinātnēs, kā arī viennozīmīgi izcili spējīgs mācībspēks. Ja visi mācībspēki spētu kaut pusi no tā, ko spēj viņš, LU JF līmenis būtu nesalīdzināmi augstāks un izglītība - konkurētspējīgāka.

UR nevar uzņemties izmeklešanas funkcijas, tā ir reģistrācijas iestāde. Par notariālo formu izmaiņām dalībnieku reģistrā u.tml. - tas jau ir likumdevēja jautājums.
Lauris Krūmiņš
7. Oktobris 2011 / 21:59
0
ATBILDĒT
UR ir neefektīva iestāde, attiecībā uz lēmumiem, jāpiekrīt Robertam, ka nerti ir vieglāk izpildīt stulbus un prettiesiskus lēmumus, nevis nīkt tiesās. Balodis visu palaidis pašplūsmā gan LU, gan UR. Bet kamēr to nesapratīs augstie kungi mums ies tā kā iet- cilvēki aizbrauks, bet muļķi valdīs:)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties