4. Oktobris 2011 /NR. 40 (687)
Skaidrojumi. Viedokļi
Personas datu apstrādes tiesiskie aspekti
3
Mg.iur.
Evija Eglīte
Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta Konstitucionālo tiesību nodaļas juriskonsulte 

Pēdējā laikā Latvijas publiskajā telpā saistībā ar atsevišķiem personas datu apstrādes pārkāpumiem ir aktualizējusies diskusija par fiziskas personas datiem, to izmantošanu, pieejamību un nodošanas trešajām personām tiesiskumu. Lai arī galvenais normatīvais akts, kas regulē fiziskas personas datu apstrādi – Fizisko personu datu aizsardzības likums –, ir spēkā jau 11 gadus, valsts pārvaldēm par tā piemērošanu vēl joprojām nav vienotas nostājas. Tieši šis ir uzskatāms par vienu no galvenajiem iemesliem, kādēļ būtu nepieciešams apzināt valdošos viedokļus, kā arī veidot praksi, kas nodrošinātu Fizisko personu datu aizsardzības likumā ietverto tiesību normu vienveidīgu tulkošanu un piemērošanu. Vienotu personas datu apstrādes vadlīniju izstrāde un izmantošana visā valsts pārvaldē savukārt varētu būt instruments, ar kā palīdzību nākotnē novērst iespējamos Fizisko personu datu aizsardzības likuma pārkāpumus.

Šī raksta mērķis ir analizēt personas datu apstrādes galvenos elementus saistībā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumā ietvertajām tiesību normām, vienlaikus rosinot diskusiju par strīdīgajiem jautājumiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
DVI
11. Oktobris 2011 / 14:07
0
ATBILDĒT
Precizējums no Datu valsts inspekcijas attiecībā uz mirušu personu datiem:

Informāciju attiecībā uz mirušām personām principā neuzskata par personas datiem, un FPDAL noteikumi uz to neattiecas, jo saskaņā ar civiltiesībām mirušie nav fiziskas personas. Tomēr atsevišķos gadījumos mirušā dati var būt netieši aizsargājami, jo informācija par mirušām personām var attiekties arī uz dzīvām personām. Piemēram, informācija par iedzimtu slimību, ko var pārmantot arī tā radinieki. Tāpat medicīnas personāla profesionālā noslēpuma glabāšanas pienākums nebeidzas ar pacienta nāvi.
Jurists praktiķis
4. Oktobris 2011 / 16:15
0
ATBILDĒT
Vilšanās. Izskatās, ka raksta autore ar FPDAL ir saskārusies tikai teorijā. Savukārt, šāda - viena likuma teorētiska apskatīšana (turklāt, pat nemēģinot pieskarties kaut dažiem būtiskiem un kāzusiem piepildītiem datu apstrādes mērķiem [banku darījumi, apdrošināšana, valsts un pašvaldību pakalpojumi un savstarpējā sadarbība, informācijas sistēmas un valsts reģistri, nodokļu administrēšana u.t.t.]) kvalitatīvo pienesumu nenes :(

Pat par mirušo personu datu apstrādi sen jau kā skaidrs ...
Piesta
4. Oktobris 2011 / 09:51
0
ATBILDĒT
Parasts fizisko personu datu aizsardzības referāts.Lai man piedod autore, bet rakstā kā vienīgo tādu akadēmisku novitāti un diskusiju sēklu es saskatīju to, ka miruši cilvēki netiek atzīti par FPDAL subjektiem, kas ir pretēji LR DVI vadītājas Plūmiņas k-dzes doktrīnai. Šeit es autorei piekrītu.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
1
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties