27. Decembris 2011 /NR. 52 (699)
Tiesību prakse
Pilsoņu un nepilsoņu tiesību atšķirības nav diskriminācija
1
Tiesībsarga atzinums
Nr. 6-1/1007
2011. gada 8. decembrī

2011. gada 6. oktobrī Tiesībsarga birojā ir saņemts 2011. gada 27. septembra iesniegums (reģistrēts ar Nr. 1656), kurā vērsta uzmanība uz iespējamu nepilsoņu tiesību aizskārumu, norādot 79 spēkā esošās Latvijas pilsoņu un nepilsoņu tiesību atšķirības, kā arī 54 bijušās atšķirības, kas vairs nepastāv. Katrā pielikumā īsumā raksturota tiesību apjoma atšķirība un konkrētā tiesību norma, kura, pēc iesniedzēja domām, diskriminē nepilsoņus.

Tiesībsargs vērš uzmanību, ka nepilsoņu tiesiskais statuss nav Latvijas Republikas pilsonības paveids. Ar Latvijas Augstākās padomes 1991. gada 15. oktobra lēmumu "Par Latvijas Republikas pilsoņu tiesību atjaunošanu un naturalizācijas pamatnoteikumiem" par Latvijas Republikas pilsoņiem tika atzīti tie, kuri bija pilsoņi 1940.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
AK
27. Decembris 2011 / 16:20
0
ATBILDĒT
Žēl, ka Tiesībsargs nav iesniedzis publikācijai žurnālā (un arī nav publicējis savā portālā) savu agrāko atbildi uz to pašu iesniegumu Nr. 1656. Būtu interesanti uzzināt, kā viņš skaidro, ka uz vienu un to pašu iesniegumu sniedz diametrāli pretējas atbildes (tāpat kā savulaik darīja R. Apsītis ar valsts karogu jautājumu), un kas viņu pārliecināja mainīt nostāju.Agrākā atzinumā, atbildot uz to pašu iesniegumu, Tiesībsargs Jansons rakstīja, ka \\\"līdz šim paveiktais nepilsoņu skaita mazināšanā nav vērtējams kā pietiekams. Ir atbalstāmas starptautisko institūciju un nevalstisko organizāciju rekomendācijas par tiesību apjoma palielināšanu faktiskajiem LR pastāvīgajiem iedzīvotājiem - personām ar nepilsoņa statusu, īpaši attiecībā uz tiesībām strādāt u.c. sociāli ekonomiskajām tiesībām. Tāpat LR likumdevējam politiski ir jāizšķiras par vēlēšanu tiesību piešķiršanu personām ar nepilsoņa statusu (..) galvenais valsts uzdevums ir izstrādāt konkrētu plānu, kā tuvāko piecu, desmit gadu laikā noteikt skaidru tiesisko statusu visiem LR iedzīvotājiem, attiecīgi likvidējot starptautiski neskaidro, īpašo, bijušo PSRS pilsoņu jeb nepilsoņu statusu\\\".Tiesībsarga 8. novembra atzinums ir pieejams http://www.lhrc.lv/biblioteka/Tiesibsargs_SOOL_2011.pdf
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties