3. Janvāris 2012 /NR. 1 (700)
Intervija
Valstsnācija nevar uzvesties kā mazākumtautība
5
Ineta Ziemele
intervijā Gatim Litvinam 

Tiesībsarga biroja gadskārtējā konferencē, kas norisinājās pagājušā gada 7.–9. decembrī, ar prezentāciju “Valsts­nācijas un mazākumtautību tiesību aizsardzība” uzstājās Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese un Rīgas Juridiskās augstskolas profesore Dr.iur. Ineta Ziemele.

Ievērojot prezentācijas tēmas nozīmīgumu saistībā ar referendumu par Satversmes grozījumu projektu par krievu valodu kā otru valsts valodu, “Jurista Vārds”

20. decembrī aicināja I. Ziemeli uz tikšanos, lai vēlreiz apspriestu konferencē aplūkotos jautājumus.

Sarunas sākumā I. Ziemele vispārīgi raksturoja apskatāmo problēmu, norādot, ka Latvijā pēdējo desmitgažu diskusijās mazākumtautību tiesības parasti aplūkotas konkrētā priekšmetā, atrauti no plašāka konteksta, kas, iespējams, citā situācijā būtu visnotaļ pieņemami. Tomēr, kā rāda Latvijas, jo īpaši jauno laiku, vēsture, mazākumtautību un valstsnācijas tiesību jautājumi ir cieši savijušies. Mazākumtautību tiesības skatāmas kopsakarā ar Latvijas sabiedrības attīstību un vēsturisko situāciju.

Beznosacījumu atvērtība vājina valsti

Profesore atgādina, ka ikvienai Eiropas valstij ir sava valsts veidošanās vēsture. Visām ir kopīgi elementi, piemēram, vēlēšanās nostiprināt demokrātiju, tiesiskumu, cilvēktiesības, un ievērojamas atšķirības, piemēram, Latvijas valsti raksturo vairāki īpaši apstākļi – ģeopolitiskais izvietojums starp lielvalstīm, vēsturiski tās teritorijā dzīvo daudzas etniskas grupas, tas, ka latvieši izkaroja sev valsti un no kultūrnācijas izauga par valstsnāciju.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
AK
9. Janvāris 2012 / 14:03
0
ATBILDĒT
Mazākumtautības bauda savas tiesības atbilstoši Satversmes pamatnormām un ar latviešu valodas kā valsts valodas starpniecībuPersonām, kas ir nonākušas Latvijā padomju kolonizācijas politikas radītās imigrācijas procesu rezultātā, ir pienākums akceptēt valsts modeli, kādu Latvijas valsts veidotāji ir izraudzījušies

---

Baidos, ka Jūs izvēlējāties visnepārliecinošākās atziņas, jo pirmā ir pretrunā gan ar Satversmes 114. p. tiešo tekstu, gan ar Latvijas ratificēto Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību, bet otrā noliedz 91. pantā nostiprināto pilsoņu līdztiesību.
A.S.
9. Janvāris 2012 / 10:29
0
ATBILDĒT
Paklau, antikomjaunieti, aizbrauc uz ASV un paskaties, kā indoktrinācija strādā dīķa pretējā pusē. Sovjetiem vēl būtu kur pamācīties...
Ivars
6. Janvāris 2012 / 00:17
0
ATBILDĒT
Patiesībā ir otrādi - jo stiprāki un drošāki indivīdi, jo spēcīgāka valstiskā apziņa un pati valsts. Ziemelei ir raksturīgi tādi paši psiholoģiski kompleksi kā Ādolfam Hitleram. Viņš savā grāmatā \"Mana cīņa\" aizstāv pilnīgi identiskas idejas. Īpaši grāmatas sākumā, kur viņš spriedelē par to, kā valsts varētu stiprināt indivīdu \"pareizu etnisku apziņu\". Bijusi P. Stučkas vārdā nosauktās LVU komjauniete Ziemele indoktrinē sabiedrībā totalitārisma vērtības. Varbūt vainīgs neveiksmīgais socializācijas process????
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties