3. Janvāris 2012 /NR. 1 (700)
Intervija
Valstsnācija nevar uzvesties kā mazākumtautība
5
Ineta Ziemele
intervijā Gatim Litvinam 
Tiesībsarga biroja gadskārtējā konferencē, kas norisinājās pagājušā gada 7.–9. decembrī, ar prezentāciju “Valsts­nācijas un mazākumtautību tiesību aizsardzība” uzstājās Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese un Rīgas Juridiskās augstskolas profesore Dr.iur. Ineta Ziemele.

Ievērojot prezentācijas tēmas nozīmīgumu saistībā ar referendumu par Satversmes grozījumu projektu par krievu valodu kā otru valsts valodu, “Jurista Vārds”

20. decembrī aicināja I. Ziemeli uz tikšanos, lai vēlreiz apspriestu konferencē aplūkotos jautājumus.

Sarunas sākumā I. Ziemele vispārīgi raksturoja apskatāmo problēmu, norādot, ka Latvijā pēdējo desmitgažu diskusijās mazākumtautību tiesības parasti aplūkotas konkrētā priekšmetā, atrauti no plašāka konteksta, kas, iespējams, citā situācijā būtu visnotaļ pieņemami. Tomēr, kā rāda Latvijas, jo īpaši jauno laiku, vēsture, mazākumtautību un valstsnācijas tiesību jautājumi ir cieši savijušies. Mazākumtautību tiesības skatāmas kopsakarā ar Latvijas sabiedrības attīstību un vēsturisko situāciju.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
AK
9. Janvāris 2012 / 14:03
0
ATBILDĒT
Mazākumtautības bauda savas tiesības atbilstoši Satversmes pamatnormām un ar latviešu valodas kā valsts valodas starpniecībuPersonām, kas ir nonākušas Latvijā padomju kolonizācijas politikas radītās imigrācijas procesu rezultātā, ir pienākums akceptēt valsts modeli, kādu Latvijas valsts veidotāji ir izraudzījušies

---

Baidos, ka Jūs izvēlējāties visnepārliecinošākās atziņas, jo pirmā ir pretrunā gan ar Satversmes 114. p. tiešo tekstu, gan ar Latvijas ratificēto Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību, bet otrā noliedz 91. pantā nostiprināto pilsoņu līdztiesību.
A.S.
9. Janvāris 2012 / 10:29
0
ATBILDĒT
Paklau, antikomjaunieti, aizbrauc uz ASV un paskaties, kā indoktrinācija strādā dīķa pretējā pusē. Sovjetiem vēl būtu kur pamācīties...
Ivars
6. Janvāris 2012 / 00:17
0
ATBILDĒT
Patiesībā ir otrādi - jo stiprāki un drošāki indivīdi, jo spēcīgāka valstiskā apziņa un pati valsts. Ziemelei ir raksturīgi tādi paši psiholoģiski kompleksi kā Ādolfam Hitleram. Viņš savā grāmatā \"Mana cīņa\" aizstāv pilnīgi identiskas idejas. Īpaši grāmatas sākumā, kur viņš spriedelē par to, kā valsts varētu stiprināt indivīdu \"pareizu etnisku apziņu\". Bijusi P. Stučkas vārdā nosauktās LVU komjauniete Ziemele indoktrinē sabiedrībā totalitārisma vērtības. Varbūt vainīgs neveiksmīgais socializācijas process????
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties