Viena no nozarēm, kurā ir ļoti svarīgs cilvēka pamattiesību un pamatbrīvību aizsardzības nodrošinājums, ir darba sfēra. Tā ieņem nozīmīgu vietu indivīda dzīvē, un arī darba attiecībās darbinieks vienmēr lielākā vai mazākā mērā ir pakļauts darba devējam un no viņa atkarīgs, tādēļ šo attiecību līdzsvarošanas nolūkā uzmanība jāpievērš tieši darbinieka tiesību nodrošinājumam.
Starptautiskie cilvēktiesību dokumenti (izdoti ANO, Starptautiskās darba organizācijas (SDO), Eiropas Padomes ietvaros) atzīst katra cilvēka tiesības uz darbu, nediskriminācijas principu darba attiecībās, kā arī valstis apņemas garantēt katra tiesības uz taisnīgiem un labvēlīgiem darba apstākļiem. Latvija, ratificējot šos dokumentus, ir uzņēmusies saistības, taču jāņem vērā, ka tās ir cilvēka ekonomiskās un sociālās tiesības, kas saskaņā ar ANO Starptautiskā pakta par sociālajām, ekonomiskajām un kultūras tiesībām 2.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.