20. Marts 2012 /NR. 12 (711)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par transporta līdzekļu vadītāju (dokumentu) pārbaudēm bez redzama iemesla
8
Normunds Šlitke
zvērināts advokātszvērinātu advokātu birojā "Kaniņa, Šlitke un Snipe" 

2010. gada 22. martā pēc tiesas sēdes Latgales priekšpilsētas tiesā, kas beidzās ap plkst. 11:00, manis vadītā automašīna tika apturēta Jersikas ielā dokumentu pārbaudei, norādot, ka tā ir vispārīga dokumentu pārbaude un alkohola eksprestests, ko paredzot likums "Par policiju". Ņemot vērā to, ka esmu aktīvs principu "uzvarētājus nesoda" un "mērķis attaisno līdzekļus" piemērošanas publisko tiesību jomā pretinieks, apturēšanu un dokumentu pārbaudi apstrīdēju.

Uzskatu, ka Latvijas Republikas kā demokrātiskas valsts tiesību sistēma paredz, ka personu, tostarp automašīnu un tās vadītāju, var apturēt dokumentu pārbaudei tikai gadījumos, ja ir pamats aizdomām, ka ir noticis likuma pārkāpums vai ja tanī ir cits svarīgs iemesls (e.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
torba
23. Marts 2012 / 14:29
0
ATBILDĒT
Citāts no tava komentāra (un likuma Par policiju) tikai es tavus luielos burtus aizstāšu ar mazajiem, izņemot trīs vārdus, kas parāda nosacījumu tiesību izmantošanai : \"..12. pants. Policijas darbinieka vispārējās Policijas darbiniekam, pildot viņam uzliktos pienākumus atbilstoši dienesta kompetencei, ir tiesības:

20) apturēt transportlīdzekli un izdarīt tā apskati, JA IR PAMATS DOMĀT, ka transportlīdzekļa vadītājs pārkāpis ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu prasības vai transportlīdzeklis tiek izmantots likumpārkāpuma izdarīšanā.\"

tieši to tiesa ir arī pētījusi vai \"ir bijis pamats domāt\" un pateikusi, ka šāds pamats nav bijis! šim pamatam, šim aizdomām ir jābūt pietiekamām un redzamām! Lai kādu turētu aizdomās par administratīva pārkāpuma izdarīšanu, nepietiek (piemēram) ar to, ka policistam nakts laikā ir garlaicīgi un viņam ir aizdomas, ka visas automašīnas, kas tiek vadītas naktī, tiek vadītas bez tiesībām vai kramā utt
BB
21. Marts 2012 / 13:38
0
ATBILDĒT
Paldies! par veltīto laiku tiesu prakses veidošanā.
padoms
21. Marts 2012 / 11:40
0
ATBILDĒT
Paldies raksta autoram. Šī ir tēma par kuru patiesi ir jārunā un tas ir izdarīts pareizē virzienā.

šķiet izcilajam raksta \\\"nolicējam\\\" ir attāla izpratne par normu tulkošanu un valsts pārvaldi kopumā. Ir sajūta, ka viņš ir viens no tiem, kas aplami piemēro likumu \\\"Par policiji\\\" Iesaku pievērst uzmanību vārdiem \\\"atbilstoši dienesta kompetencei\\\" - likumā uzskaitītās tiesības nav pamats voluntārai rīcībai (izcilnieks atbalsta principu, ja ir mugurā forma tad rīkojos pēc saviem ieskatiem un izpratnes, nē, tā darīja 90jos, un tam ir jāmainās. Tieši priekšnieks (vārda plašākā nozīmē) nosaka šo individuālā policista kompetenci (var būt arī izņēmumi, protams, kad viņš rīkojas atbilstoši ad hoc situācijai)un bet likums (uzskaitītās tiesības) dod manevra iespējas kompetnces(uzdevuma) izpildei.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties