12. Jūnijs 2012 /NR. 24 (723)
Redaktora sleja
Jauna ārpuse, aizvien labāka iekšpuse
5

Mūsu cienījamie lasītāji, jācer, ir pamanījuši un arī novērtējuši metamorfozes, kuras šopavasar piedzīvo "Jurista Vārds" – kopš 4. aprīļa žurnālam ir jauns vizuālais veidols, kas aizvien tiek papildināts. Bilde uz vāka kļuvusi lielāka, burti un rakstu salikums žurnāla lappusēs – mūsdienīgāki.

Pārmaiņas tomēr ir ne vien vizuālas, bet arī saturiskas. Piemēram, esam ieviesuši jaunu rubriku "Tiesību politika" ar mērķi tajā apkopot prātīgas (un neprātīgas, toties spilgtas) atziņas, kas parādās likumdevēja darbībā vai vienkārši retorikā, kas saistās ar tiesību attīstību. Šeit pat būs vieta arī tiesībpolitiskām (uz tiesību sistēmas vēlamiem uzlabojumiem vērstām) apcerēm, kad redakcijai izdosies kādu juristu uz tādām iedvesmot.

Šajā numurā esam atgriezušies arī pie nedaudz piemirstas sadaļas – "Domu mantojums", kurā tagad, jaunā noformējumā, pārpublicējam trīs latviešu juristu – K. Dziļlejas, K. Vanaga un N. Valtera pēc Otrā pasaules kara rakstītās pārdomas Latvijas valstiskuma sakarā. Kopā ar citiem trimdā tapušiem atzinumiem (it īpaši, protams, Latvijas senatoru slēdzienu) un mūsdienu Latvijas tiesību zinātnieku pētījumiem tie ir daļa no Latvijas kontinuitātes doktrīnas. Pārpublikācijas papildina Dr.iur. J. Plepa komentārs un ziņas par rakstu autoriem. Lai atgādinātu mūsdienu Latvijas juristiem mūsu tiesību vēsturi, šo rubriku redakcija iecerējusi ievietot žurnālā vismaz pāris reižu gadā.

"Rakstāmgalda atvilktnē" mums slēpjas vēl dažas idejas, ar kurām lasītājus iepazīstināsim pakāpeniski. Viena no tādām būs rubrika, kas aizstās līdzšinējo "Nedēļas juristu". Tieši tā – šīs dienas numurā "Nedēļas juristu" vairs nemeklējiet! Ir pagājuši trīs gadi, kopš "Jurista Vārds" sāka šo projektu, lai personiskāk iepazīstinātu lasītājus ar spilgtiem Latvijas tiesībniekiem – gan zinātniekiem, gan praktiķiem. Kolekcija ir iznākusi iespaidīga, un mēs pateicamies visiem, vairāk nekā 150 drosminiekiem, kas piekrita fotografēties un atbildēt uz it kā vienkāršajiem, bet vienlaikus arī diezgan būtiskajiem jautājumiem.

Protams, šī vieta tukša nepaliks. Tikai pagaidām, uz vasaras laiku, to aizvietos "Tiesību politika", bet pēc tam – gaidiet kārtējo jaunumu!

Vēl varam pavēstīt, ka vienlaikus ar drukātā žurnāla pārmaiņām norit darbs pie "Jurista Vārda" elektroniskās versijas atjaunināšanas. Ja vien melns kaķis nešķērsos redakcijas ceļu, rezultāts pie lietotājiem varētu nonākt rudens pusē.

Kopumā ņemot, tātad esam parūpējušies par to, lai mums būtu ko darīt vasarā (jo līdzās visiem jaunumiem mēs, dabiski, nedrīkstam piemirst par iknedēļas žurnāla sagatavošanu).

Cerams, ka "Jurista Vārda" lasītāji savus darbus ir saplānojuši prātīgāk un jau ir gatavi pilnvērtīgi baudīt atvaļinājuma sezonas priekšrocības. Atliek tikai sagaidīt piemērotu gaisa un ūdens temperatūru un nodoties dīkdienībai (bez šaubām, neaizmirstot pludmales somā ielikt "Jurista Vārdu" – ja ne citādi, tad vismaz papīra cepures vai kuģīša izlocīšanai to noteikti varēs izmantot).

Skaistu vasaru!

VISI RAKSTI 12. Jūnijs 2012 /NR. 24 (723)
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
raLOVEca
18. Jūnijs 2012 / 09:50
0
ATBILDĒT
pamanījām, pamanījām. Vecais draugs, jaunā jakā. patīkami, paldies.
Mode
17. Jūnijs 2012 / 19:41
0
ATBILDĒT
Vispār jau dizaina pasaulē šobrīd teksta kolonnu līdzināšana tiek uzskatīta par arhaismu..
Lasīt
17. Jūnijs 2012 / 16:00
0
ATBILDĒT
Jauki, ka Jurista Vārds mainās uz labo pusi. Vienīgais aizrādījums - lūdzu, nolīdziniet tekstu no abām malām, jo iekšpusē žurnāls izskatās ļoti paviršs, kad teksta izlīdzinājums kolonnās ir tikai no kreisās malas. Nezinu kā citiem, man tas traucē uztvert tekstu.Lai veicas uzlabojumos!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties