26. Jūnijs 2012 /NR. 26 (725)
Informācija
Tiesībsargs: Latvijas politiķi un amatpersonas ieklausās tikai ārvalstu ekspertos
1
Tiesībsargs Juris Jansons: neizpratni rada Latvijas politiķu un amatpersonu prakse – sākt cilvēktiesību vai labas pārvaldības principa pārkāpumu novēršanu tikai tad, kad uz to norādījuši arī ārvalstu eksperti vai starptautiskās organizācijas. Manuprāt, tas ir nepareizi, bezatbildīgi un mūsu valstij pazemojoši.
Foto: Māris Kaparkalējs, LV

Pirms pāris nedēļām ir publiskots Latvijas Republikas tiesībsarga ziņojums par 2011. gadu, kas vienlaikus sakrīt ar Latvijas ombuda institūta pastāvēšanas piecgadi. Tādēļ šajā 179 lapu apjomīgajā dokumentā paustais liecina ne tikai par situāciju valstī aizvadītajā gadā, bet arī salīdzinājumā ļauj izvērtēt, kādu labumu vispār Latvijas sabiedrība ir guvusi no tiesībsarga institūta izveides. Tā kā tiesībsarga ziņojuma apjoma dēļ būtu nepieciešami vairāki "Jurista Vārda" numuri, lai to nodrukātu pilnībā, šajā materiālā piedāvājam vien paša tiesībsarga ievadvārdus un īsu pārskatu par dokumenta saturu. Taču visiem interesentiem pilnībā tas pieejams žurnāla elektroniskajā versijā juristavards.lv, kā arī Tiesībsarga biroja tīmekļa vietnē tiesībsargs.lv.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Proficius Aliri
28. Jūnijs 2012 / 14:38
0
ATBILDĒT
Apskatoties pilno ziņojumu (http://www.tiesibsargs.lv/files/downloads/TS_2011_gada_parskat _FINAL.pdf), redzams, ka Tiesībsargs saņēmis 2246 iesniegumus, uz to pamata ierosinātas 302 lietas un pieņemti 629 atteikumi ierosināt pārbaudes lietas. Tāpat sniegtas aptuveni 3200 konsultācijas.

Taču sniegti atzinumi valsts institūcijām par tiesību aktu projektiem – 26; pārbaudes institūcijās – 36. Pēc tiesībsarga iniciatīvas ierosinātās pārbaudes lietas – 26.

Redzams, ka Tiesībsargs būtībā ir kļuvis par vēl vienu iesniegumu izskatītāju un atbildētāju uz iedzīvotāju sašutuma pilnajiem zvaniem. Nav īsti skaidrs, kā tas varētu ļaut realizēt izvirzītos trīs mērķus. Un Tiesībsarga paša iniciatīva arī izskatās vienkārši niecīga (pēc plāna gan 104% līmenī, jo plānotas vien 25 ierosinātas pārbaudes lietas, bet rezultāts – 26). Preventīvā funkcija īstenota faktiski netiek, jo reakcija pamatā seko jau pēc notikumiem. Ziņojums strukturāli un apjoma ziņā izskatās gan ievērības cienīgs.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties