31. Jūlijs 2012 /NR. 31 (730)
Īsziņas
Izveidots apkopojums par Maksātnespējas administrācijas būtiskākajiem skaidrojumiem un paustajām atziņām
5

Maksātnespējas administrācija ir apkopojusi tās būtiskākos skaidrojumus un paustās atziņas uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par maksātnespējas jomu regulējošo normatīvo aktu piemērošanu. Skaidrojumi un atziņas apkopoti gan par spēkā esošā Maksātnespējas likuma, gan par Maksātnespējas likuma, kas bija spēkā līdz 2010. gada 31. oktobrim, piemērošanu. Vienlaikus Maksātnespējas administrācija uzsver, ka tās viedoklis par likuma normu interpretāciju nav ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
1. Augusts 2012 / 14:58
0
ATBILDĒT
Lasot Aģentūras viedokļus, dažkārt pat nezinu kā reaģēt -raudāt vai smieties. Tad vēl masu medijos tiek minēts, ka šajā iestādē strādā \"augstas raudzes speciālisti\". Visvairāk uztrauc, ka tiesneši pārraksta spriedumos šās iestādes viedokļus, neiedziļinoties to absurdumā. Runājot par izdevumiem fiz.pers.maksātnesp.procesā, Aģentūra skaidro, ka administrators nedrīkst izdevumos iekļaut ne biroja izdevumu uzturēšanas daļu, ne izd.par kancelejas precēm, telefonu, e-pastu, elektronisko parakstu utt., jo maksātnesp.process esot jāpadara maksimāli pieejams parādniekam, esot jāmazina sociālā spriedze, kas saistīta ar iedzīvotāju ierobežoto spēju segt uzņemtās saistības. Aģentūra nav pamanījusi, ka fiz.persona mn procesā maksā tikai 1/3 daļu no saviem ienākumiem, neatkarīgi no administratora izdevumu apmēra, reāli izdevumi tiek segti no izmaksām kreditoriem (ja nepietiek -no administratora līdzekļiem). Vēl varētu runāt arī par PVN piemērošanu admin.atlīdzībai, par kreditoru, kurš, ja tā prasījuma ties.nodrošinātas ar trešajai personai piederošu mantu (hipotēka), nez kādēļ jāuzskata par nenodrošinātu kreditoru utt. Palasiet šos \"augstās raudzes speciālistu\" viedokļus, un izlemiet paši, vai tos vispār ir vērts lasīt.
Administrators
1. Augusts 2012 / 10:33
0
ATBILDĒT
Tādēļ jau arī lielā daļā Eiropas valstu ir noteikts, ka maksātnespējas procesu var uzsākt tikai tad, ja parādniekam pietiek līdzekļu maksātnespējas procesa izmaksu segšanai. Ja šādu līdzekļu nav - tā paliek tikai un vienīgi parādnieka amatpersonu problēma un atbildība gan attiecībā uz likvidāciju, gan attiecībā uz izmaksu segšanu. Turklāt jebkurš no kreditoriem var piedzīt no uzņēmuma vadības radītos zaudējumus. Mums savukārt ir visnotaļ absurda situācija - parādniekam var uzsākt maksātnespējas procesu arī tad, ja viņš ir pliks kā baznīcas žurka un tad visi izdevumi saistībā ar maksātnespējas procesu jāsedz ir administratoram - turklāt absurdākais, ka šādu nostāju pauž valsts aģentūra. Gribētos zināt, vai tas ierēdnis, kas šādu skaidrojumu sagatavoja, padomāja, kā būtu, ja viņam būtu no personīgajiem līdzekļiem jāsedz izdevumi, kas rodas aģentūras likumā noteikto funkciju izpildei, ja pašai aģentūrai šādu līdzekļu nebūtu. Laikam jau tomēr ierēdnis nebūtu gatavs šādai labdarībai, bet no administratora nez kāpēc to sagaida. Skumji un absurdi vienlaikus.
mja
31. Jūlijs 2012 / 15:39
0
ATBILDĒT
Un kur tad administrators bāzīs tos dokumentus? Izmetīs vienkārši miskastē?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties