Aptuveni pirms mēneša, jūnija izskaņā, noslēdzās projekts "Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijai". Viens no projekta galvenajiem uzstādījumiem jau sākotnēji bija tā ilgtspējas nodrošināšana, un šobrīd šis mērķis gūst arvien skaidrākas aprises. Paola Riva-Gapani, Šveices Bērnu tiesību institūta (Sionā) izpilddirektore, ir izstrādājusi konkrētus ieteikumus, kuru īstenošana, pirmkārt, garantētu projektā sasniegto rezultātu un radīto metožu ilgtspēju un, otrkārt, būtu drošs pamats nepilngadīgo justīcijas attīstībai nepieciešamā rīcības plāna izstrādei.1 Tas, ka līdzīgus soļus kā prioritātes norāda arī projektā iesaistīto pašvaldību speciālisti, liecina, ka rekomendācijas atbilst situācijai valstī, ir pamatotas un vērā ņemamas.
Viens no pirmajiem aspektiem, kam pievēršama uzmanība, ir jēdziena "prevencija" izpratne. P. Riva-Gapani to nosaukusi par teju maģisku vārdu, ko plaši izmanto dažādās nozarēs. Kā Latvijai piemērotu speciāliste norādījusi projekta ietvaros gūto definīciju, proti, prevencija ir pasākumu kopums, kuras fokusā nav kampaņveidīgi, bet atbalsta pasākumi bērna ikdienā – tai skaitā brīvā laika plānošana, šķēršļu novēršana piekļuvei sporta un veselīga dzīvesveida pasākumiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.