14. Augusts 2012 /NR. 33 (732)
Skaidrojumi. Viedokļi
Publisko tiesību juridiskā persona kā privāttiesību subjekts
8
Dr.iur.
Lauris Leja
 
Mg.iur.
Ernests Saulītis
Biznesa augstskolas "Turība" studiju programmas "Juridiskā zinātne" doktorants 

Apšaubāms, ka Latvijas juristu vidē bez ievērības būtu palikusi diskusija, kuru aizsāka atzīta civiltiesību autoritāte - Augstākās tiesas Civillietu departamenta senators, prof. Dr. hab.iur. Kalvis Torgāns ar savu rakstu "Kuras iestādes ir patstāvīgas civiltiesisko attiecību dalībnieces?".1 Visai asi uz rakstā izteikto viedokli reaģēja publisko tiesību pārstāvji - Augstākās tiesas Administratīvā departamenta senatore, prof. Dr.iur. Jautrīte Briede un Mg.iur. Edvīns Danovskis publikācijā "Publisko tiesību subjektu civiltiesiskais statuss".2 K. Torgāna atbilde nebija ilgi jāgaida,3 tomēr jāatzīst, ka Latvijas juridiskajā literatūrā jautājumi par publisko tiesību juridisko personu dalību civiltiesiskajās attiecībās un it īpaši tās civilprocesuālie aspekti ir pētīti salīdzinoši maz. Jau tas vien, ka konkrēto tēmu par diskusijas vērtu ir atzinuši dažādu nozaru tiesībzinātnieki, kuru izteiktie viedokļi varētu šķist radikāli pretrunīgi, liecina, ka pastāv jautājumi, kuru izskaidrošanai un vienotas prakses veidošanai ir nepieciešama nopietnāka izpēte. Uz dažiem no problēmas praktiskajiem un teorētiskajiem aspektiem viens no šā raksta autoriem jau ir norādījis iepriekš.4

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Arnis
27. Augusts 2012 / 14:51
0
ATBILDĒT
Labi, ka ir šādi raksti, kuri rosina uz pārdomām ;)Topošie kolēģi no šādiem rakstiem var gūt ļoti daudz vērtīgu zināšanu!
Oponents
23. Augusts 2012 / 12:28
0
ATBILDĒT
Kungi - raksta autori, ar doktora grādu un maģistra grādu! Vismaz būtu pārbaudījuši un nerakstījuši savus aplamos izdomājumus, ka vietējās pašvaldības nav reģistrētas kā nodokļu maksātāji. Ir tāda iestāde Valsts ieņēmumu dienests, kas reģistrē visas valsts iestādes un pašvaldības kā nodokļu maksātājus. Absolūti tukša runāšana un bezvērtīgs raksts.
Drum
18. Augusts 2012 / 16:02
0
ATBILDĒT
Var piekrist, ka tāda līmeņa autoriem jābūt uzmanīgākiem, bet no CPL 128.panta skaidri redzams, kas ir domāts (otrās daļas otrais punkts). Tas tāds zemisks knābiens. Teikt, ka šajā lietā nav problēmu var tikai cilvēks, ka absolūti nav nācies saskarties ar šo problemātiku reālā praksē un tiesas zālē.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties