14. Augusts 2012 /NR. 33 (732)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pārdomas par diskusiju saistībā ar abortiem
5
Dr.iur.
Valentija Liholaja
LU Juridiskās fakultātes profesore 
Mg.iur.
Petra Janule
LU Juridiskās fakultātes doktora zinātniskā grāda pretendente, zvērināta advokāte  

Nedēļas žurnāls "Jurista Vārds" ar šā gada 24. jūlija numura tēmu "Aborts – starp sievietes un nedzimuša bērna tiesībām"1 aizsāka (ja neskaita dažas publikācijas laikrakstā "Diena"2 un tās nedēļrakstā "Sestdiena"3) jau trešo diskusiju par šo sensitīvo tēmu. Latvijā jau divreiz – 1997. gadā Reproduktīvās veselības likumprojekta sakarā un 2001. gada beigās – 2002. gada sākumā pirms Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma pieņemšanas - notika diskusija: atļaut vai aizliegt abortus, kuras būtība daudz neatšķiras no patlaban paustā.4 Pēc iepazīšanās ar diskusijai aicināto personu uzskatiem par diskusijas priekšmetu tapa arī šis raksts, kurā tā autores gan vēlas izteikt savas pārdomas, cik nepieciešama un pamatota vispār ir šāda diskusija, gan arī savu viedokli pēc būtības. Te vēl jāpiebilst, ka šis raksts nav tapis kādu piepešu iespaidu rezultātā, jo apspriežamie jautājumi ir bijuši abu autoru ilgstošu pētījumu objekts, kas izklāstīts virknē publikāciju,5 kā arī to analīzei ievērojama vieta ierādīta P. Janules topošajā promocijas darbā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
20. Augusts 2012 / 08:54
0
ATBILDĒT
Paldies, autorēm par šo rakstu.Īpaši rakstā patika apskatāmajā jautājumā ietilpštošo apašjautājumu detalizēts un saprotams izklāsts.
Anonīms lietotājs
20. Augusts 2012 / 08:50
0
ATBILDĒT
Paldies, autorēm par šo rakstu.Īpaši rakstā patika apskatamājā jautājumā ietilpštošo apašjautājumu detalizēts un saprotams izklāsts.
Jānim laiks zināt
14. Augusts 2012 / 16:35
0
ATBILDĒT
Doktorantūras programmas students ir doktorants, savukārt veiksmīgi pabeidzot doktorantūras programmu jeb teorētisko daļu jāizstājas no tās iegūst izziņu par teorētiskās daļas pabeigšanu un kopš tā laika 5 gadu laikā ja nemaldos jāizstāv promocijas darbs, tad šis laika posms arī tā saucas un ir noformulēts attiecīgi.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties