25. Septembris 2012 /NR. 39 (738)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par kļūdainu Augstākās tiesas Senāta spriedumu militārā dienesta jomā
10
Mg.iur.
Pēteris Kušners
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktorants* 

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments 2012. gada 18. maijā pieņēma spriedumu, kurā nekonstatēja, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos 2010. gada beigās ir notikusi reorganizācija1 vai karavīru skaita samazināšana. Tāpat Senāts nevērtēja pieteicēja apgalvojumu par to, ka viņa amats tika pārveidots par civilā darbinieka amatu, jo tas tika izteikts tikai kasācijas sūdzībā un Senāta ieskatā nebija pamatots ar pierādījumiem, kas būtu pārbaudāmi.2

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
10 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurists
27. Septembris 2012 / 15:47
0
ATBILDĒT
Kravīru skaits tika samazināts, tas ir fakts. Tas tika darīts uz to karavīru rēķina, kuriem nav pielaides. Taču tas vēl nenozīmē, ka var nepiemērot MDL 43.panta otrās daļas 7.punkta normu. Apgabaltiesa citās lietās tieši šādi interpretēja normu, taču Senāts ir secinājis, ka jaunu prasību izvirzīšana nav saistāma ar šo normu.

Situācijā, ka jāatbrīvo aptuveni 400 karavīru un tādejādi tiek atvaļināti karavīri, kuriem nav pielaides, jo visiem amatiem tiek noteiktas jaunas prasības - nepieciešāmība pēc pielaidēm, liecina par iestādes slēptu mērķi - samazināt karavīru skaitu un iepriekšminēto karavīru rēķina.
pārdomas
27. Septembris 2012 / 15:15
0
ATBILDĒT
Tas, ka iestādē vispār ir notikusi plaša reorganizēcija, nebūt neliecina, ka konkrētais karavīrs atvaļināts tieši reorganizācijas dēļ. Ja karavīram būtu pielaide, tad viņš, iespējams, vispŗ netiktu atvaļināts. Tiesa apskatījusi apstākļus attiecībā uz konkrēto gadījumu.

Man kā pilsonim ir diezgan pašsaprotami, ka NBS neļauj dienēt karavīriem, kuriem nedod pielaides valsts noslēpumam.
Kušners
27. Septembris 2012 / 13:53
0
ATBILDĒT
Lūk Senāta atziņa: \"Apgabaltiesa nav konstatējusi minētajā tiesību normā minētos apstākļus, kas liecinātu, ka ir notikusi reorganizācija, kuras rezultātā pieteicējs ir atvaļināts no dienesta.

Arī Senāts nekonstatē, ka lietā būtu pierādījumi tam, lai secinātu, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos ir notikusi reorganizācija.\"Savukārt Militārā diensta likums 43.panta otrās daļas 7.punkts nosaka, ka profesionālā dienesta līgumu pēc vadības iniciatīvas ar karavīru pirms termiņa izbeidz, ja likvidē vai reorganizē vienību (apakšvienību) vai samazina karavīru skaitu. Senāts interpretējis šo normu sašaurināti, proti, tikai kā reorganizāciju.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 7
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties