2. Oktobris 2012 /NR. 40 (739)
Tiesību politika
Saeimas Juridiskā biroja vēstule Centrālajai vēlēšanu komisijai
Par likumprojekta pilnīgu izstrādātību

Juridiskais birojs saņēma Jūsu iesniegumu Nr. 02-01.7/126, kurā iekļauts 2012. gada 4. septembrī Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtais vēlētāju parakstītais likumprojekts ,,Grozījumi Pilsonības likumā" un lūgts līdz š. g. 24. septembrim sniegt atzinumu, vai šis likumprojekts ir pilnībā izstrādāts.

Atbilstoši Saeimas Juridiskā biroja (turpmāk – Birojs) nolikumam Birojs izskata likumdošanas iniciatīvas kārtībā Saeimai iesniegtos likumprojektus un citu aktu projektus, izvērtējot to atbilstību Latvijas Republikas Satversmei, Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem, likumiem un Latvijas tiesību sistēmai. Līdz ar to Birojs sniedz savu atzinumu par tādu likumprojektu, kurš jau ir iesniegts Saeimā, un tikai pēc tā iesniegšanas Saeimā.

Birojs nav pilnvarots sniegt atzinumu, vai Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtais vēlētāju likumprojekts uzskatāms par pilnīgi izstrādātu Satversmes 78. panta izpratnē, tomēr, respektējot Jūsu lūgumu, Birojs izvērtēja iesniegto likumprojektu. Atbilde uz iesniegumu vērtējama vienīgi kā Biroja viedoklis Jūs interesējošā jautājumā.

 

Lai sniegtu atbildi uz uzdoto jautājumu un noteiktu, vai iesniegtais likumprojekts atbilst Satversmē noteiktajam kritērijam "pilnīgi izstrādāts likumprojekts", vispirms jānoskaidro, kādas prasības izriet no Satversmes 78. pantā noteiktā un jānosaka attiecīgā jēdziena saturs.

Tautas nobalsošanā par likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu balso vēlētāji, un jāievēro, ka tiesiskā valstī tauta nav atbrīvota no pienākuma ievērot tiesības (Code of good practice on Referendums adopted by the Council for Democratic Elections at its 19th meeting (Venice, 16 December 2006) and the Venice Commission at its 70th plenary session Venice, 1617 March 2007.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties