9. Oktobris 2012 /NR. 41 (740)
Notikums
Likumu kvalitāte kā tiesību sistēmas funkcionēšanas nosacījums
Konferences atklāšanas sesijā: LU prof. Dr.iur. Jānis Rozenfelds, LU lektors Dr.iur. Jānis Pleps, Antverpenes Universitātes prof. Dr.iur. Patrīcija Popeljē, Varmijas un Mazūrijas Universitātes lektore Dr.iur. Olga Lahača un LU prof. Dr.iur. Daiga Rezevska
Foto: Boriss Koļesņikovs

"Tiesības ir labā un taisnīgā māksla" (ius est ars boni et aequi) – šīs romiešu maksimas īstenošana praksē prasa nemitīgu pilnveidošanos. Arī Latvijas Universitātes rīkotā starptautiskā zinātniskā konference "Tiesību aktu kvalitāte un tās nozīme mūsdienu tiesiskajā telpā", kas notika Rīgā no 2012. gada 3. līdz 5. oktobrim, bija veltīta tēmai, kas vienmēr ir bijusi un vienmēr būs aktuāla jebkurā tiesību sistēmā. Augstas kvalitātes tiesību akti ir nepieciešami tiesiskās kārtības, drošības un stabilitātes nodrošināšanai demokrātiskā valstī.

Kvalitatīva tiesību aktu kopuma un tā kvalitatīvas piemērošanas nozīmi demokrātiskas un tiesiskas valsts funkcionēšanā nav iespējams pārvērtēt. To konferences atklāšanas uzrunā norādīja arī pasākuma organizatore – LU Juridiskās fakultātes dekāne, prof. Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga. Viņai pievienojās tieslietu ministrs Jānis Bordāns un līdzīgi secinājumi bija arī konferencei atsūtītajā Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas apsveikumā. Uzrunās vairākkārt tika uzsvērts, ka Latvijā esošās normatīvo aktu grozīšanas tendences bieži vien norāda uz sasteigtību, nepārdomātību un neskaidru mērķu esamību, kas ievērojami mazina tiesību efektivitāti, kvalitāti un nonāk pretrunā ar tādiem tiesību principiem kā tiesiskā stabilitāte un saprotamība. S. Āboltiņa uzsvēra, ka tiesību normu jaunrade tomēr ir "tieslietu māksla", izsakot vēlējumu, lai konferencē gūtās atziņas gūtu rezonansi ne tikai teorijā, bet arī ietekmētu tiesību jaunradi praksē. Tieslietu ministrs savukārt norādīja, ka likumdošana nav ražošana, uzsverot vajadzību rast līdzsvaru starp tiesisko stabilitāti un nepieciešamību pilnveidot tiesību normas likumdošanas ceļā, jo tiesību aktu pilnveidošanai nav robežu. (Tiesībpolitiskas tēzes no uzrunām skat. atsevišķi – red.)

Konferences "Tiesību aktu kvalitāte un tās nozīme mūsdienu tiesiskajā telpā" darbs noritēja divas dienas un tika organizēts plenārsēdes un divu sekciju (privātās un publiskās tiesības) ietvaros.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties