30. Oktobris 2012 /NR. 44 (743)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tālākpārdošanas cenu noteikšana kā konkurences tiesību pārkāpums
1
Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes priekšsēdētāja 

Pēdējo gadu laikā Konkurences padome vairākkārt ir izmeklējusi lietas par tālākpārdošanas cenas noteikšanu. Ir konstatēti pārkāpumi, uzlikti naudas sodi, tāpat veikti izglītojoši pasākumi, rīkojot seminārus un plašsaziņas līdzekļos sniedzot informāciju par šā pārkāpuma būtību un nepieļaujamību. Tomēr praksē, izvērtējot līgumus starp vertikāli saistītiem tirgus dalībniekiem, diemžēl joprojām tiek atklāti cenu fiksēšanas noteikumi vai citi cenu ierobežojumi. Tādējādi jāsecina, ka tirgus dalībnieki neizprot šā pārkāpuma būtību vai arī cer, ka konkrētie līgumi nenonāks Konkurences padomes redzeslokā un līdz ar to tiem izdosies izvairīties no atbildības.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Arkls
30. Oktobris 2012 / 10:34
0
ATBILDĒT
Autore apraksta esošo regulējumu un KP praksi, tomēr, manuprāt, būtu jāskatās arī uz iespējamo kaitīgo ietekmi uz galapatērētāju. Ja galapatērētājam ir izvēles iespējas starp vairākiem neatkarīgiem pārdevējiem konkrētajā tirgū, tad, lai cik slikta būtu vienošanās par fiksēto cenu per se attiecībā uz katru individuālo pārdevēju, tomēr galapatērētāja ekonomisko rīcību tas īpaši neietekmē, jo no kāda šī prece tāpat ir jāpērk par kaut kādu cenu X. Vai cena X kādā no pārdevēju veikaliem būtu zemāka tikai tāpēc, ka tā nav fiksēta, es stipri šaubos. Jebkurā gadījumā konkurē arī vairākas fiksētas cenas dažādu aizliegtu vienošanos līdzāspastāvēšanas modelī.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties