30. Oktobris 2012 /NR. 44 (743)
Tiesību politika
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras viedoklis par likumprojektu "Grozījumi Pilsonības likumā"
6

2012. gada 27. septembrī Latvijas Republikas Centrālā vēlēšanu komisija vērsās ar vēstuli pie Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekānes prof., Dr.iur. K. Stradas-Rozenbergas ar lūgumu sniegt papildus atzinumu par likumprojekta "Grozījumi Pilsonības likumā" atbilstību starptautisko tiesību normām Satversmes 78. panta izpratnē1. 2012. gada 4. oktobrī prof. K. Strada-Rozenberga nosūtīja šo lūgumu fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedrai ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Z.
4. Novembris 2012 / 19:55
0
ATBILDĒT
Labs atzinums, īss, bet galvenais ir pateikts. Pārliecina.
Juriste
3. Novembris 2012 / 13:17
0
ATBILDĒT
Skaidrs atzinums, labi argumentēts. Multikulturālālisms Eiropā ir jau pārvarēts, tā ka Straujās uzskati ir jau novecojuši :) Protams, ka Eiropas valstis prasa no pilsonības kandidātiem integrāciju, un pie tam daudz stingrāk, kā kādu laiku 90.gados. Un no bijušajiem PSRS pilsoņiem, kuri šeit ieradušies kā kolonisti, Latvijai ir visas tiesības un pat pienākums, prasīt vairāk nekā no citiem imigrantiem, kuri šeit ir ieradušies legāli (diemžēl, tai vietā viņiem tiek dotas atlaides). Tādēļ atzinums ir ļoti loģisks.
Strauja
1. Novembris 2012 / 14:53
0
ATBILDĒT
Diskriminācijas jautājums ir saistībā ar to, ka ir dažādas tiesības uz pilsonību atkarībā no etniskās piederības. Pilsonības likums paredz piešķirt pilsonību latviešiem un līviem. Te arī aspekts par diskrrimināciju etniskās piederības dēļ, vēl jo vairāk, ņemot vērā faktu, ka formālā etniskā piederība var atšķirties no faktiskās, t.i., ieraksts pasē latvietis vēl nenozīmē, ka civlēks zina latviešu valodu un arī sociāli ir latvietis, t.i., sevi asociē ar latvisko mentalitātei un kultūru. No šī mūsdienu tiesību izpratnes viedokļa likuma norma, kas dod iespēju iegūt pilsonību konkrētas etniskās piederības personām bez naturalizācijas, ir diskriminējoša un arī neloģiska, t.i., nav saskatāms šādas normas leģitīmais mērķis jeb saprātīgs is pamats, raugoties no mūsdienu viedokļa. Varbūt tāds bija pirms 20 gadiem.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties