6. Novembris 2012 /NR. 45 (744)
Īsziņas
Paātrinās lietu izskatīšanu administratīvajās tiesās
5

Lai paātrinātu lietu izskatīšanas gaitu administratīvajās tiesās un iestādēs un noregulētu tehnisko līdzekļu izmantošanu administratīvo lietu izskatīšanā, Saeima 1. novembrī galīgajā lasījumā pieņēma Juridiskās komisijas sagatavotos grozījumus Administratīvā procesa likumā. Likuma grozījumi stāsies spēkā 2013. gada 1. janvārī. Lietu izskatīšanā plānots plašāk izmantot rakstveida procesu, nosakot, ka pirmās instances tiesa lietu izskata rakstveidā, ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
pajoliņš
12. Novembris 2012 / 09:25
0
ATBILDĒT
No viena grāvja otrā. Tas, ka tiesneši neprot vadīt tiesas sēdes -- tās padrīt saturīgas un īsas -- nenozīmē, ka tiesas sēdes nav vajadzīgas.
viedoklis
7. Novembris 2012 / 10:09
0
ATBILDĒT
Grozījumi APL no vienas puses ir vajadzīgi. Taču nav pamatota valsts nodeva un drošības nauda. Tas tikai atbrīvo rokas ierēdņiem patvaļai. Piemēram, ja disciplinārais sods nav tiesisks un pamatots, retais, kas gribēs to pārsūdzēt, maksājot 110 Ls. Arī tiesas tagad darīs visu, lai šo naudu atpakaļ nemaksātu. Tas pazeminās tiesas spriedumu kvalitāti.

Nepareizi ir lietu izskatīšana tikai divās instancēs. Neveidojas tiesu prakse, bet faktiski veidojas bardaks tiesību normu izpratnē, interpretācijā. Augstākās tiesas Senāta Adm.lietu dep. ne reizi nav izanalizējis spriedumus, ko pasludināja Adm.apgab.tiesas. Tatad, netiek veikta uzraudzība.
seksis
6. Novembris 2012 / 16:38
0
ATBILDĒT
tas pats attiecas arī Valsts darba inspekcijas lietās!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties