11. Decembris 2012 /NR. 50 (749)
Tiesību politika
Gunāra Kūtra viedoklis par eiro referenduma aspektiem
58

Pirms dažām nedēļām, novembra vidū, Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības (turpmāk – ZZS) deputāti nosūtīja vēstuli Satversmes tiesas priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim ar lūgumu izvērtēt un sniegt viedokli kā sabiedrībā atzītam juridiskās domas veidotājam par Latvijas pievienošanās eiro valūtai tiesiskajiem aspektiem. Šajā materiālā sniedzam ieskatu deputātu vēstules saturā, kā arī pilnībā atspoguļojam, ko viņiem atbildējis konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs.

Minētās vēstules autori, atsaucoties uz nesen plašsaziņas līdzekļos pausto G. Kūtra viedokli par tautas tiesībām piedalīties nobalsošanā par eiro ieviešanu, norāda: Satversmes tiesas priekšsēdētājs minējis būtisku atšķirību starp brīdi, kad notika balsojums par Eiropas Savienības paplašināšanu, un šodienu, īpaši uzsverot tiesiska, nevis ekonomiska rakstura izmaiņas. Tāpat deputāti atsaucas uz G. Kūtra pausto, ka "tauta būtu pelnījusi nobalsot par valūtas maiņu, ņemot vērā visus tiesiskos aspektus", kas atbilst arī ZZS viedoklim par tautas tiesībām referendumā lemt par šādu Latvijas valstij nozīmīgu jautājumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
58 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
runa
17. Decembris 2012 / 20:50
0
ATBILDĒT
Runa nekur neiet.
Magone
17. Decembris 2012 / 11:44
0
ATBILDĒT
Šeit neiet runa par cita cilvēka viedokļa patikšanu, vai nepatikšanu, bet par adekvātu uztveri. Esmu studējusi maģistratūrā ES lietas pie ārzemju pasniedzējiem, man tāds jautājums -referendumu drīkst vai nedrīkst rīkot, nepastāv, pastāv tikai -vai nepieciešams?

Par uzsāktajiem kriminālprocesiem toreiz rakstīju, lai norādītu uz nepilnībām sistēmā. Ja šī problēma ir aktuāla visiem administratoriem, tad tā nav mūsu katra personīgā problēma. Pret mums procesus neuzsāk ģenerālprokurors.

Bet, domājiet, ko gribat, man sava taisnība Jums nav jāpierāda.
dr.iur.
17. Decembris 2012 / 10:56
0
ATBILDĒT
Inteligenti cilvēki, ja nav nekā cita ko teikt, cita viņuprāt \"neinteligenci\" kā pēdējo argumentu neizmanto. Inteliģenti cilvēki nesāk analizēt cita personību tāpēc, ka viņiem nepatīk cita viedoklis. Pret mani vēl neviens kriminālprocess nekad nav bijus uzsākts, bet Jums tā esot parasta lieta. Tas laikam dēļ neinteliģentiem cilvēkiem policijā, kuri Jūsu lielo inteliģenci nesaprot.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 55
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties