12. Februāris 2013 /NR. 6 (757)
Informācija
Tiesneša paraksts valstij izmaksā 12 santīmus
9

Februāra sākumā tiesu un Tieslietu ministrijas pārstāvjiem, kā arī citiem interesentiem tika rīkota atskaites prezentācija par tiesvedības procesu pašizmaksu izvērtēšanu un optimizāciju Latvijā. Šie izmaksu dati un uz tiem balstītie priekšlikumi, kā tiesvedības procesā ietaupīt dažādus resursus, izriet no Latvijas un Šveices sadarbības programmas individuālā projekta "Tiesu modernizācija Latvijā" ietvaros veiktā pētījuma. Tas, piemēram, atspoguļo, ka civillietas izskatīšana divās instancēs vidēji valstij izmaksā lētāk nekā administratīvās un krimināllietas iztiesāšana, bet tiesneša paraksta pašizmaksa ir aptuveni 12 santīmi.

2011. gada 24. augustā starp Tiesu administrāciju un SIA "Corporate Solutions" tika noslēgts līgums par tiesvedības procesu pašizmaksu izvērtēšanu un optimizāciju, kura ietvaros izvēlētā uzņēmuma konsultanti veica detalizētu tiesvedības procesu pašizmaksas analīzi dažādās Latvijas tiesās, piemēram, Valmierā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, Rīgas administratīvajā rajona tiesā, Zemgales un Kurzemes apgabaltiesā u.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
JL
14. Februāris 2013 / 23:17
0
ATBILDĒT
Lasīju ar interesi, līdz vietai par \"18 santīmu vērtu kopiju\".

Atliek tikai minēt, kā tiesas darbinieka veiktā gaismas kopija var izmaksāt turpat 5 reizes dārgāk, kā piemēram, vidusmēra kopētavā Rīgas centrā, kurā 4 santīmos par kopiju ir iekļauta gan darbinieka darba samaksa, gan uzņēmuma peļņa, gan PVN...

Atliek tikai minēt par pārējo aprēķinu kvalitāti.
hmmm
14. Februāris 2013 / 13:36
0
ATBILDĒT
Nezkāpēc nav norādīts, cik šis pētījums izmaksāja?
Zebiekstis
13. Februāris 2013 / 10:16
0
ATBILDĒT
Izrunājies vien.Pateikšu Valteram.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties