26. Februāris 2013 /NR. 8 (759)
Informācija
Aicina uz konferenci par godu "Van Gend en Loos" sprieduma 50.gadadienai

Saskaņā ar Eiropas Savienības Tiesas (EST) Protokola un informācijas direktorāta (Directorate for Protocol and Information) lūgumu “Jurista Vārda” redakcija informē lasītājus par iespēju piedalīties EST rīkotā konferencē, kas notiks šā gada 13. maijā un tiks veltīta 50. gadadienai, kopš pieņemts spriedums lietā “Van Gend en Loos”.

Spriedumu, kura apspriešanai tiks veltīts šis pasākums, Eiropas Kopienu Tiesa (Eiropas Savienības Tiesas agrākais nosaukums) pieņēma 1963. gadā, un tas tiek uzskatīts par vienu no Eiropas Savienības tiesību sistēmas un Eiropas Savienības konstitucionālās struktūras stūrakmeņiem. Ar šo spriedumu tiesa lika pamatus uzskatam par Eiropas Savienības tiesībām kā patstāvīgu sistēmu, kas pastāv sui generis un ir atdalīta no savienības dalībvalstu nacionālajām tiesību sistēmām.

Konferencē spriedums lietā “Van Gend en Loos” tiks analizēts kā Eiropas Savienības konstitucionālo pamatprincipu avots, kā arī tiks apskatīta tā ietekme uz iespējamo vēl ciešāko Eiropas Savienības integrāciju nākotnē.

Konference notiks Luksemburgā, pasākums noritēs angļu un franču valodā. Dalība konferencē un pusdienas konferences laikā – bez maksas. Organizatori neapmaksā dalībnieku ceļa un uzturēšanās izdevumus.

Pieteikt dalību konferencē var EST mājaslapā www.curia.europa.eu līdz 2013. gada 8. martam. Pēc pieteikumu apkopošanas organizatori informēs interesentus par iespēju piedalīties pasākumā un izsūtīs ielūgumus.

“Jurista Vārds” publicē konferences programmu angļu valodā.

patīk
nepatīk
drukāt
VISI RAKSTI 26. Februāris 2013 /NR. 8 (759)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties