23. Aprīlis 2013 /NR. 16 (767)
Numura tēma
Uzņēmuma reģistra atziņa: par valsts pamatvērtībām
1

Valsts notāram kā jebkurai Latvijas valsts amatpersonai ir pienākums nepieļaut valsts pamatvērtību apdraudējumu. Uzņēmumu reģistra valsts notāram ir pienākums atteikt tādu dokumentu reģistrāciju, kas ir vērsti pret valsts pamatvērtībām. Savukārt Uzņēmumu reģistram kā Latvijas valsts iestādei ir ne tikai jāpilda savi tiešie pienākumi, bet arī aktīvi jāveicina nacionālas valsts virsprincips – stiprināt Latvijas latvisko identitāti.
(UR atziņa izriet no UR valsts notāres Lilitas Strodes 2013. gada 14. marta lēmuma Nr. 10-11/185011*. )

Lietas apstākļi

Uzņēmumu reģistrā saņemts politiskās partijas pieteikums par nosaukuma maiņu un partijas programmas pievienošanu reģistrācijas lietai. Partijas programmā cita starpā norādīts, ka partija iestājas pret latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, pret Latvijas teritorijas vienotības principu (pasludinot Latgali par autonomiju), kā arī vēlas panākt Latvijas valsts okupācijas fakta noliegšanu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
23. Aprīlis 2013 / 10:25
0
ATBILDĒT
Jau sen gaidīju šādu lēmumu, kas pierāda, ka valsts iestāžu darbinieki/likumu piemērotāji prot interpretēt tiesību normas un apzinās savu lomu, nevis kārtējo reizi gaužas par nesakārtotajiem likumiem un to, kas nekas tāds likumā nav rakstīts, tādēļ tā lemt nedrīkst. Bravo!
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties