11. Jūnijs 2013 /NR. 23 (774)
Informācija
Satversme noteic arī pienākumu novērst vardarbību
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Gan tieslietu ministrs Jānis Bordāns, gan Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta direktore Indra Gratkovska mediju brīfingā, iepazīstinot ar jaunradīto tiesībpolitikas plānošanas dokumentu, uzsvēra, ka koncepcijā paredzētie preventīvie piespiedu līdzekļi nav jauna kvazisodīšanas sistēma. Pēc būtības un mērķa tā ir sistēma, kas palīdz nenonākt līdz vardarbībai un sniedz nepieciešamo atbalstu indivīdiem, ja sliktākais tomēr noticis.
Foto: Boriss Koļesņikovs

Līdz šim Latvijas tiesību sistēmā nav bijis skaidri definētu un pilnīgu iespēju, ar kurām valsts jau preventīvi spētu aizsargāt sabiedrību un indivīdus no visu veidu vardarbības un tās sekām. Tādējādi valsts atbildība un rūpes par sabiedrības drošību šobrīd galvenokārt izpaužas kā reakcija uz jau notikušu nodarījumu. Tomēr "valsts nedrīkst novērsties arī no šādas – vardarbības prevencijas – atbildības. Tā nevar pateikt, ka reaģēs vien tad, kad tiks pastrādāts noziegums," atzīst tieslietu ministrs Jānis Bordāns, komentējot 4. jūnijā Ministru kabineta atbalstītās Preventīvo piespiedu līdzekļu koncepcijas būtību. Balstoties uz šo tiesībpolitikas plānošanas dokumentu, ir paredzēts radīt tādu sistēmu, kas ne tikai palīdzētu novērst vardarbību veicinošus apstākļus un cēloņus, bet arī aizsargātu un sniegtu nepieciešamo atbalstu gan apdraudētajām personām, gan pašiem vaininiekiem.

Norādot uz apsvērumiem preventīvo piespiedu līdzekļu (PPL) sistēmas nepieciešamībai, jaunpieņemtās koncepcijas izstrādātājs – Tieslietu ministrija – skaidro, ka Satversmes 89.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties