18. Jūnijs 2013 /NR. 24 (775)
Tiesību politika
Tiesu varas likuma grozījumiem – vienprātīgs atbalsts Saeimā
12

Jau pēc pāris mēnešiem internetā beidzot sāks publicēt visus atklātajās tiesas sēdēs pieņemtos un spēkā stājušos tiesas spriedumus – tik cerīgs un optimistisks ir viens no jauninājumiem, ko paredz Saeimas 13. jūnijā trešajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par tiesu varu". Minētais likumprojekts, no kura izriet arī būtiskas novitātes līdzšinējā kārtībā, galīgajā lasījumā tika atbalstīts vienprātīgi, un, kā liecina Saeimas sēdes stenogramma,1 arī plašas deputātu debates no tribīnes šoreiz neraisījās, vien saliekot atsevišķus punktus uz "i".

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
tieši tā
21. Jūnijs 2013 / 21:49
0
ATBILDĒT
Zirgam skaudrs, ka korumpēta un neefektīva tiesu sistēma grauj uzņēmējdarbības vidi un kopumā negatīvi ietekmē valsts attīstību. Piemēram, iepriekšējais Gruzijas prezidents atlaida pilnīgi visus valsts tiesnešus un viņu vietā pieņēma 100% jaunus. Visiem jaunpieņemtajiem bija jāzvēr, ka viņi lietas skatīs godīgi un neņems kukuļus. Vecā Latvijas tiesu nomenklatūrā bija pilnībā jāpadzen jau pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā.
no ES puses
21. Jūnijs 2013 / 14:22
0
ATBILDĒT
Eiropas Padomes ieteikumu pavaddokumentā tiek norādīts, ka civiltiesību sistēmas neefektivitāte negatīvi ietekmē uzņēmējdarbības vidi, palielinot uzņēmējdarbības veikšanas risku un izmaksas. Lai arī ir veikti pozitīvi pasākumi šīs situācijas novēršanā, civillietu un komerclietu ilgstoša izskatīšana pirmajā instancē un zemie lietu izbeigšanas koeficienti noved pie tā, ka tiesās uzkrājas neizskatīto lietu skaits. Šos trūkumus apstiprina Pasaules Ekonomikas foruma 2012.-2013. gada globālās konkurētspējas indeksa konstatējumi, kurā Latvija apakšrādītājā \"tiesiskā regulējuma efektivitāte strīdu izšķiršanā\" no 144 valstīm ir ierindota 106. vietā.
arī
21. Jūnijs 2013 / 14:17
0
ATBILDĒT
Šaubos, vai tiesu vara ir pakļauta \\\"politiskajiem ielikteņiem\\\". Politiķi, runājot par reformām tiesu sistēmā, ir nevarīgi un bailīgi.Ja būtu pakļauta, tad Saeima veiktu patiešām radikālas reformas, piemēram, kā Igaunijā, kad, atjaunojot neatkarību, padzina visu veco nomenklatūru.

Ja jau tiesu vara būtu tik tīra un nevainojama, tad tiesneši nepazaudētu lietas, nenovilcinātu lietu izskatīšanu, nepieņemtu darbā \\\"mirušās dvēseles\\\", nesadarbotos ar tiesu administratoriem un neapzagtu kreditorus, piedzērušies neietu tiesu zālē....Protams, ir jau arī daudz godprātīgu cilvēku šajā sistēmā, taču, kā savulaik teica VVF, viens sapuvis ābols samaitā visu ābolu kurvi.Diemžēl šie veselie āboli negrib redzēt tos iepuvušos...vieglāk izlikties, ka viss ir OK, tikai citi vainīgi.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 9
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties