Pagājušonedēļ Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons nosūtīja vēstuli Eiropas Savienības Padomei un Eiropas Parlamentam, lai vērstu šo institūciju uzmanību uz vairākām cilvēktiesību problēmām Latvijā. Ar šo vēstuli tiesībsargs rosina risinājumu meklēšanu šīm problēmām iestrādāt Eiropas Savienības institūciju rekomendācijās Latvijai.
Par cilvēktiesību nodrošināšanu
Rīgā 2013.gada 13.jūnijā
Nr.1-5/163
Eiropas Padomei
Rue de la Loi 175
B-1048 Brisele, Beļģija
Eiropas Parlamentam
Rue Wiertz 60
B-1047 Brisele, Beļģija
Zināšanai:
Eiropas Komisijai
Rue de la Loi 170
B-1049 Brisele, Beļģija
Tāpat kā vairums Eiropas Savienības dalībvalstu Latvija ir uzņēmusies starptautiskas saistības gan ekonomiskajā, gan cilvēktiesību jomā. Kā Eiropas Savienības un Eiropas Padomes dalībvalsts Latvija ne tikai ratificē starptautiskus līgumus cilvēktiesību jomā, bet arī uzņemas saistības tajos noteikto standartu praktiskā ieviešanā. Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija, Eiropas Sociālā Harta, Līgums par Eiropas Savienību, Eiropas Savienības pamattiesību harta, kā arī vairāk kā 50 citi starptautiskie dokumenti uzliek Latvijai konkrētus pienākumus garantēt cilvēka pamattiesību ievērošanu.
Veidojot attīstības stratēģiju šai desmitgadei, Eiropas Savienība kā prioritāti ir izvirzījusi politiku, kas padarīs Eiropas Savienību par gudras, ilgtspējīgas un iekļaujošas ekonomiskās attīstības paraugu. Šī mērķa sasniegšanai Eiropas Savienība un tās dalībvalstis līdz 2020.gadam ir izvirzījusi piecus mērķus, kas ir vērsti ne tikai uz ekonomiskās izaugsmes sasniegšanu, bet nodrošina, ka ekonomiskā izaugsme kalpo par pamatu nabadzības un bezdarba samazināšanai, kā arī izglītības un tehnoloģiju attīstības veicināšanai dalībvalstīs.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.