Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, kas norisināsies 2015. gada pirmajā pusgadā, būs viens no nozīmīgākajiem notikumiem atjaunotās Latvijas Republikas vēsturē. Par notikumu tradicionālajā izpratnē to var saukt tikai nosacīti, jo tas būs sešus mēnešus ilgs nepārtraukts darbs, nodrošinot saskaņotu un profesionālu ES Padomes darbu, kā arī sadarbību ar citām ES institūcijām, ES dalībvalstīm un starptautiskajiem partneriem. Darbs prasa darītāju, tāpēc viens no pirmajiem darbiem, ko uzsāka Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts neilgi pēc tā izveidošanas,1 bija prezidentūrā iesaistītā personāla apzināšana un nepieciešamo profesionālās attīstības pasākumu plānošana.
Personāla loma efektīvas prezidentūras nodrošināšanā
Jebkurai Eiropas Savienības valstij – gan dibinātājvalstīm, gan jaunajām dalībvalstīm – prezidentūra ES Padomē nozīmē faktiski visas valsts pārvaldes mobilizāciju šim uzdevumam. Iepazīstoties ar citu valstu pieredzi, prezidentūras sagatavošanas periodā īpaša uzmanība tiek veltīta personāla sagatavošanai un motivēšanai, jo cilvēciskais faktors – zināšanas, attieksme, komunikācijas prasmes - ir izšķiroši svarīgs veiksmīgas prezidentūras norisei.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.