13. Augusts 2013 /NR. 33 (784)
Tiesību prakse
Par atteikšanos ierosināt lietu. Satversmes tiesas kolēģijas 2013. gada 31. maija lēmums
Satversmes tiesas kolēģijas lēmums
Rīgā 2013. gada 31. maijā

Satversmes tiesas 2. kolēģija šādā sastāvā: kolēģijas priekšsēdētāja Aija Branta, tiesneši Kristīne Krūma un Uldis Ķinis, kolēģijas sēdē izskatījusi Satversmes tiesā saņemtos Denisa Čalovska (turpmāk − Pieteikumu iesniedzējs) pieteikumus par lietu ierosināšanu (pieteikumi Nr. 72/2013, Nr. 73/2013 un Nr. 74/2013),

 

konstatēja:

1. Pieteikumu iesniedzējs Satversmes tiesā iesniedzis trīs pieteikumus. Tajos apstrīdēta starptautiskā līguma, likuma par starptautiskā līguma pieņemšanu un apstiprināšanu, kā arī divu Kriminālprocesa likuma (turpmāk arī – KPL) normu atbilstība Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) un Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (turpmāk arī – Konvencija) normām.

No pieteikumiem izriet, ka tajos norādītie lietas faktiskie apstākļi, kā arī juridiskais pamatojums, ar kuru argumentēta apstrīdēto aktu un normu iespējamā neatbilstība Satversmei, skar līdzīgus jautājumus un attiecas uz personas izdošanu ārvalstij.

Līdz ar to, vadoties pēc procesuālās ekonomijas principa, pieteikumi ir izvērtējami viena Satversmes tiesas kolēģijas lēmuma ietvaros.

2. Pieteikumu iesniedzējs lūdz Satversmes tiesu:

1) atzīt starptautisko līgumu "Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgums par izdošanu" (turpmāk – Izdošanas līgums) un likumu "Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par izdošanu" (turpmāk – Likums par Izdošanas līgumu) par neatbilstošu Satversmes 92. un 98. pantam, kā arī Konvencijas 4. protokola 3. panta pirmajai daļai (pieteikums Nr. 72/2013);

2) atzīt KPL 701. panta otro daļu par neatbilstošu Satversmes 91., 92. un 94. pantam (pieteikums Nr. 73/2013);

3) atzīt KPL 707. panta otro daļu par neatbilstošu Satversmes 92. un 98. pantam (pieteikums Nr. 74/2013);

4) apturēt Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu tiesu palātas 2013. gada 31. janvāra lēmuma Nr. IP-1 (turpmāk – Palātas lēmums) izpildi (pieteikumi Nr. 72/2013 un Nr. 74/2013).

3. Ar Izdošanas līgumu Latvijas Republika un Amerikas Savienotās Valstis (turpmāk arī – ASV) vienojušās, ka izdos viena otrai personas, ko lūguma iesniedzējas valsts iestādes ir apsūdzējušas vai notiesājušas par tāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par kuru pieļaujama izdošana. Savukārt ar Likumu par Izdošanas līgumu Izdošanas līgums tika pieņemts un apstiprināts.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties