13. Augusts 2013 /NR. 33 (784)
Skaidrojumi. Viedokļi
Civillikuma ievads: vēsture un modernizēšanas iespējas
4
Mg.iur.
Aiga Mieriņa
LU Juridiskās fakultātes doktorante 

Ik pa laikam juristu aprindās uzvirmo atgādinājums par to, ka 2013. gads ir Latvijas Civillikuma (turpmāk – CL) jubilejas gads,1 un tādēļ ir svarīgi apzināt CL veidotāju atstāto mantojumu un tā aktualitāti mūsdienās. Juristi atzīst, ka civiltiesību tematikai vēl joprojām reti tiek veltīti aktuāli pētījumi. Tādēļ autore rakstam atvēlētajās slejās pievērsīsies līdz šim mazāk analizētajai CL daļai – Ievadam. Ja katrai no CL četrām daļām ir veltīti sevišķi komentāri kā pirmskara, tā mūsdienu autoru darbos, kas publicēti iespaidīgos sējumos, tad CL Ievada normu komentāri atrodami vien atsevišķās publikācijās.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Svins
15. Augusts 2013 / 08:25
0
ATBILDĒT
Pilnīgi piekrītu, ka uz Eiropas Savienotajām Valstīm būtu jātiecas, bet kamēr tā nav izveidota, tikmēr varētu nodibināt Baltijas konfederāciju. :)
Aiga
14. Augusts 2013 / 15:08
0
ATBILDĒT
Tas nekas.

1) ASV nepastāv unificēts SPT regulējums. Paši amerikāņu autori izdala līdz pat 4 kolīziju līmeņiem, turklāt ASV konstitūcija štatiem piešķir tiesības pieņemt savus SPT noteikumus. Kvebekā (Kanāda), Luiziānā un Oregonā (ASV), kas ietur Eiropas tiesību tradīcijas, ir savi SPT likumi, Oregonā - 2009.g.

2) Ja būs kā Jūs paredziet, tad SPT problemātika pastāvēs vienalga. Turklāt, nebūtu pareizi pasauli mērīt pēc ES olekts. Piemēram, Japānai, Krievijai, ASV vai Brazīlijai... pret to būtu savi iebildumi! Diez vai tādas vienotas tiesības jebkad pastāvēs un nevajag arī.

3) Lielai daļai ES dalībvalstu ir modernas SPT kodifikācijas. CL Ievadā (1937) ir tikai 19 panti. Tā ir (iespējams)īsākā SPT kodifikācija pasaulē! Beļģ. (2004) - 140 p.; Bulg. (2005) un Maķed.[kandidātv.](2007) - 124 p.; Nīderlande (2011) - 165 p.; Polijas (2011) - 81.

4) Teiksiet sekojam Vācijas modelim (39 p.), labi, bet Vācija vairākkārt šo Ievadu ir pārskatījusi!

5) ES saskaņoti ir tikai atsevišķi kolīziju tiesību aspekti noteiktās jomās.
Eiropa
14. Augusts 2013 / 11:57
0
ATBILDĒT
Paliela daļa jau ir saskaņota ES ietvaros un tiks saskaņotas aizvien jaunas nozares, kad ES (Eiropas Savienība) kļūs par ESV (Eiropas Savienotajām Valstīm). Starp citu, man liekas, ka uz to arī būtu jātiecas! Cita izdzīvošanas varianta Eiropai kā reģionam vienkārši nav.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties