17. Septembris 2013 /NR. 38 (789)
Intervija
Pirmā latviešu jurista grāmata Oksfordā
13
Iznākusi M. Paparinska monogrāfija “The International Minimum Standard and Fair and Equitable Treatment”
Foto: Boriss Koļesņikovs

Šī gada sākumā prestižā starptautiskā izdevniecība "Oxford University Press" sērijā "Oxford Monographs in international Law" izdeva Mārtiņa Paparinska monogrāfiju "The International Minimum Standard and Fair and Equitable Treatment" (grāmatai ir 320 lappuses un iesējums cietos vākos).1

M. Paparinskis ir viens no Latvijas jaunās paaudzes spožākajiem tiesību zinātniekiem, kurš turklāt savu akadēmisko karjeru sācis un arī šobrīd veido ārvalstīs. Pēc Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes viņš turpinājis izglītību Oksfordas Universitātē Lielbritānijā, kur ar izcilību ieguvis maģistra grādu un arī doktora (PhD) grādu. Pēc tam ir bijis pētnieks Ņujorkas Universitātē un pēdējos gadus Oksfordas Universitātē, šobrīd ir lektors Londonas Universitātes koledžā (University College London).

Tā kā M. Paparinska monogrāfija ir viena no pirmajām Latvijas tiesībnieku grāmatām, kas iznākusi tik starptautiski pazīstamā izdevniecībā, kāda ir "Oxford University Press",2 turklāt šis izdevums jau paguvis raisīt pirmās atzītu lietpratēju atsauksmes un diskusijas, "Jurista Vārds" aicināja jauno zinātnieku uz nelielu sarunu.

Par ko ir jūsu jauniznākusī grāmata?

Tā ir monogrāfija, kas tapusi uz manas Oksfordas Universitātē aizstāvētās doktora disertācijas pamata, to pēc tam vēl aptuveni gadu pieslīpējot. Gan disertācijai, gan grāmatai ir viena tēma un nosaukums – "Starptautiskais minimālais godīga un taisnīga regulējuma minimums" (The International Minimum Standard and Fair and Equitable Treatment).

Tā ir tēma no ieguldījumu aizsardzības tiesībām, proti, godīgais un taisnīgais regulējums, ko valstis ļoti bieži piekrīt iekļaut starptautiskos līgumos kā vienu no pienākumiem ārvalstu ieguldījumu aizsardzībai. Šis termins – godīga un taisnīga izturēšanās – ir formulējuma ziņā pietiekami plašs un neskaidrs, lai būtu grūti saprast, tieši ko no valsts var prasīt un kādi ir tās pienākumi šajā gadījumā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
13 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
šis & tas
20. Septembris 2013 / 17:18
0
ATBILDĒT
Te vēl ir mūsējie - http://ukcatalogue.oup.com/product/9780199660988.do#.UjxZAhBTCZ
mja
20. Septembris 2013 / 12:45
0
ATBILDĒT
Nu, to interviju ar Deboru, protams, varētu, bet ja neizdodas, tad vismaz aprakstu par viņas darbību OUP un foto. Varētu pameklēt varbūt vēl kaut kur latvju juristi guvuši tāda veida uzmanību.
Svins
19. Septembris 2013 / 10:45
0
ATBILDĒT
vai Sīrijas gadījums nebūtu drīzāk pielīdzināms Vjetnamai?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 10
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties