1. Oktobris 2013 /NR. 40 (791)
Intervija
Mūsu mērķis – tiesu vara, kas nodrošina tiesības uz taisnīgu tiesu
12
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Foto: Boriss Koļesņikovs

Šodien, 1. oktobrī, aprit divi mēneši, kopš darbu jaunajā amatā sāka Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina. Viņai jaunie pienākumi un atbildība jāuzņemas laikā, kad, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra Mārtiņa Lazdovska vārdiem runājot, kā viena no šī gada ministrijas prioritātēm ir izvirzīta tiesu sistēmas darbības un procesu uzlabošana, kapacitātes stiprināšana. Tāpēc “Jurista Vārds” tiesību zinātņu doktori un vienu no žurnāla autorēm – pēdējos četros gados četri raksti – I. Kucinu aicināja uz iepazīšanās sarunu jaunajā statusā, jautājot gan par pirmajiem iespaidiem amatā, gan plāniem, kā pildīt ministrijas apņemšanos.

Ir pagājis apmēram pusotrs mēnesis, kopš esat šajā amatā. Kādi ir pirmie secinājumi un iespaidi par šo laiku?

Tas pirmām kārtām asociējas ar ļoti saspringtu darba ritmu, jo Tieslietu ministrija ir izvirzījusi ļoti daudz dažādu mērķu un ejam uz to, lai šie mērķi arī tiktu sasniegti. Runājot tēlaini, dažbrīd nepamet sajūta, kā tik “nesadegt” pašai un nepavilkt līdzi savus darbiniekus, bet tad atceros Kārļa Ulmaņa teikto: “Darbs ir cīņa.”

Piemēram, viena no šā brīža aktualitātēm, kas prasa nopietnu attieksmi un daudz enerģijas, ir Augstākās tiesas tiesu palātu likvidācija. Pirmie soļi šajā virzienā jau ir sperti, taču skaidrs, ka darāmā vēl ir ļoti daudz. Turklāt apzināmies, ka pēc minētās reformas ne visas problēmas uzreiz izdosies atrisināt. Proti, šīs būtiskās pārmaiņas tiesu sistēmā uzreiz nenovērsīs lielo lietu uzkrājumu tiesā, arī Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas rezultāti uzreiz nebūs tādi, kādus vēlētos sagaidīt. Šis jautājums nav saistīts tikai ar tiesas iespējām, tas atkarīgs vēl no daudziem citiem apstākļiem, teiksim, apsūdzētām personām, kuras atrodas meklēšanā, un līdz ar to lietu izskatīšana tiesā vienkārši “iestrēgst”. Jebkurā gadījumā – virziens ir nosprausts, un uz to virzāmies, un saspringtais darba ritms noteikti arī mudina ātrāk adaptēties jaunajos darba apstākļos.

Iespējams, varētu sagaidīt, ka sākumā, esot jaunā amatā, var piezagties arī cilvēciskas bailes un filozofiskas pārdomas, vai tikšu ar pienākumiem galā. Es sacītu, ka manī šobrīd ir nevis bailes, bet gan tāda iekšēja diskomforta sajūta, jo diemžēl jūtu daudz negāciju, noraidošu attieksmi pret Tieslietu ministriju, tiesu sistēmu kā tādu. Ir bijuši brīži, kad sajūtu... tādu kā neticību. Kad netic Tieslietu ministrijas darbam, kad uzskata, ka tikai apgrūtinām dzīvi.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jānis
4. Oktobris 2013 / 15:59
0
ATBILDĒT
http://www.ir.lv/2013/10/4/jelgavas-tiesas-darbinieki-draud-ar- rotesta-akciju Cepuri nost, beidzot tiesnešu palīgi sāk apzināties, ka nedrīkst tikai \'krāmēt virsū\'! Tiesnešu palīgi ir nopietns resurss tiesneša darbā, kam nav jāveic tehniski darbi.
Asads
4. Oktobris 2013 / 09:31
0
ATBILDĒT
No tiesu darbinieku datora esat šīs kombinācijas mēģinājis? Darbs apstāsies pie pirmā anonimizētā vārda.
sponger
3. Oktobris 2013 / 23:03
0
ATBILDĒT
ctrl F

replace

vārds uzvārds katru reizi dažādos locījumos

replace all

un 6 lati kabatā

kurš te ir pārstrādājies?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 9
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties